• Witamy na naszej stronie
          • Dzień Ziemi 2024

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu szczególnie mocno podkreślane jest znaczenie troski o naszą planetę i środowisko. Dzisiaj wiemy, że dzień Ziemi jest codziennie i co dzień musimy o nią dbać.

Z tej okazji 24 kwietnia uczniów klas I-III odwiedzili pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Czaplinku Pan Krzysztof Sienkiewicz i Pani Marta Dębiec-Dąbrowska, którzy zapoznali naszych najmłodszych uczniów z zasadami segregacji odpadów. Uczniowie zapoznali się z tematem nie tylko teoretycznie, ale również praktycznie. Dzieci wykazały się wiedzą na temat ochrony środowiska. Doskonale potrafiły powiedzieć, co należy zrobić, aby poprawić stan naszej planety.

• Konkurs recytatorski

17 kwietnia 2024 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czaplinku, odbyły się eliminacje do 55 edycji Turnieju Recytatorskiego ,,Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”. Do konkursu przystąpiło 27 uczniów, w tym 4 uczennice Szkoły Podstawowej w Broczynie. Maja Stebelska z klasy VIII, Aleksandra Drabiszczak z klasy VII, Wiktoria Rowicka z klasy V oraz Hanna Czernielewska z klasy VI.

• #AkcjaŻonkile #ŁączyNasPamięć @Polin

"Musimy uczyć w szkołach, w przedszkolach, na uniwersytetach, że zło jest złem, że nienawiść jest złem i że miłość jest obowiązkiem."

M. Edelman

19. kwietnia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły w 81 rocznicę wybuchu Powstania w Getcie warszawskim włączyli się do ogólnopolskiej akcji Żonkile. W tym roku były to specjalne lekcje historii, przygotowane w oparciu o materiały Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Obejrzeliśmy filmy i wypełnialiśmy karty pracy.

• Lekcja bezpieczeństwa i profilaktyki

15 kwietnia nasza szkołę odwiedzili ratownicy WOPR Czaplinek, policjanci z Czaplinka, Powiatowy WOPR odział Białogard. Spotkanie odbyło się dzięki środkom finansowym, jakie pozyskali ratownicy. Do wspólnej nauki o bezpieczeństwie zaproszono także Przedszkole Publiczne z oddziałem w Broczynie.
            Ratownicy zapoznali uczniów i przedszkolaków ze sprzętem jakim pracują, jak go używać i w jakich sytuacjach. Ponadto przekazano starszym uczniom jak spożycie alkoholu wpływa negatywnie na bezpieczeństwo. Szczegółowo omówiono przyczyny i skutki wypadków nad wodą.
            Ratownicy pokazywali uczniom jak udzielić pierwszej pomocy ludziom i zwierzętom. Było to pouczające i ciekawe spotkanie. Dziękujemy wszystkim ratownikom WOPR i policjantom za tę miłą i jakże ważną lekcję bezpieczeństwa i profilaktyki.

• Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca 2024 r. uczniowie klas 1-3 podczas potyczek matematyczno-przyrodniczych radośnie powitali wiosnę. Wszyscy ubrali się w kolory zielonej przyrody i pięknego, ciepłego, marcowego słońca.

Uczniowie sprawnie i aktywnie brali udział we wszystkich przygotowanych zadaniach. Były matematyczne puzzle, żabie skoki po trudne działania, kodowanie na dywanie i nie tylko. Nasze dzielne maluchy wykazały się również wiedzą przyrodniczą. Rozpoznały wszystkie wiosenne kwiaty zwiastujące wiosnę. Wyjaśniali jakie zmiany zachodzą w przyrodzie wiosną. Wspaniale sobie poradzili z nazywaniem wiosennego ptactwa.

• Regionalna Olimpiada Przedmiotowa

13.03.2024r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Regionalnej Olimpiadzie Przedmiotowej w Drawsku Pomorskim. Na j. polskim reprezentowały nas: Hanna Czernielewska z klasy VI oraz Aleksandra Drabiszczak z klasy VII - opiekun: p. Małgorzata Iwanicka; na matematyce reprezentowali naszą szkołę: Konrad Bołtun z klasy VI oraz Mikołaj Kocun z klasy VII - opiekun: p. Agata Pawłowska-Patalan natomiast na j. angielskim: Oliwier Bołtun z klasy VI i Wiktor Chełminiak z klasy VIII - opiekun: p. Aleksandra Ławrukiewicz. Uczestnicy dzielnie zmierzyli się z zadaniami konkursowymi, zdobyli nowe doświadczenia oraz z dumą pokonali stres i emocje. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Lorem ipsum dolor

• Morbi volutpat enim
        • Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum

• Placerat ipsum