• Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2013/14

• W dniu 14 listopada 2013 r uczeń Jakub Syroka, autor zdjęcia pt. „Sieć pająka” (zdjęcie wykonane nad jeziorem w Machlinach)odebrał nagrodę za zajęcie III miesjca w konkursie fotograficznym .Jakub otrzymał nagrodę w postaci kuponu prezentowego na sprzęt elektroniczny o wartości 300,00 zł oraz komplet gadżetów. Gratulujemy!

W dniu 19 listopada 2013 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny zorganizowany przez Zachodniopomorski Urząd  Wojewódzki  w Szczecinie pod hasłem:

„Kalendarz promujący aktywność fizyczną”

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych klas I - III z terenu województwa zachodniopomorskiego. Celem konkursu było propagowanie wiedzy na temat aktywnego i zdrowego stylu życia. Konkurs polegał na wykonaniu zespołowej pracy plastycznej w postaci kalendarza na rok 2014. Wśród nadesłanych 22 prac  komisja konkursowa nagrodziła 7 prac. Kalendarz wykonany przez uczniów naszej szkoły  otrzymał wyróżnienie.

Twórcy kalendarza: Julia Charko, Anna Hnatowska, Bartłomiej Jaszczyk, Bartosz Kłosowski, Denis Kłosowski, Zuzanna Kucharczyk, Jakub Rutkowski, Maciej Skrzypa, Dawid Wypyszczak i Karolina Krzemień.

Opiekunowi grupy, Pani Karolinie Żaczek oraz uczniom gratulujemy!

Wręczenie  nagród zaplanowano na grudzień. Czekamy!

W XV Regionalnym Przegladzie Twórczości Poetyckiej "Spotkanie z Zajączkiem" zorganizowanym przez Złocieniecki Ośrodek Kultury uczniowie naszej szkoły odnieśli kolejne sukcesy literackie.

W kategorii klas I- III:

• I miejsce- Klaudia Syroka, kl. III
          • wyróżnienie: Bartek Gryglewicz i Ola Kosiór , kl.III.

W kategorii klas IV-VI:

• III miejsce -Natalia Groździej, kl.V

Nagrodę specjalną za humor i dowcip otrzymała Hania Kostecka z kl. IV.

BRAWO ! ! ! smiley

W  dniu 9 grudnia 2013 r Czaplinecki Ośrodek Kultury ogłosił wyniki XI Powiatowego Konkursu " Polska Karta Świąteczna".

Z naszej szkoły wyróżniono prace nastepujących uczniów:

1. Jędrek Bołtun -kl.I

2. Dawid Wypyszczak - kl.II

3.Jakub Czernielewski -kl.V

Gratulujemy !!! yes

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO I FOTOGRAFICZNEGO

„CZAPLINEK STOLICĄ CZYSTOŚCI”

W dniu 26.02.2014r  komisja konkursowa powołana przez organizatora – Czaplinecki Ośrodek Kultury  wyłoniła zwycięzców.

Lokaty w kategorii wiekowej szkół podstawowych:

II miejsce Magdalena Wójcik -kl.VI

WYRÓŻNIENIA:
          1.Zuzanna Groździej -kl.III
          2.Zuzanna Kucharczyk -kl.II
          3.Julia Charko -kl.II
          4.Jakub Rutkowski
          - kl.II

Więcej informacji na http://www.czoksir.czaplinek.pl/

W dniu 14 marca 2014r uczniowie naszej szkoły brali udział w gminnych eliminacjach do ogólnopolskiego "Małego konkursu recytatorskiego."Gospodarzem etapu  gminnego był Czaplinecki Ośrodek Kultury. W kategorii klas I-III wyróżnienie otrzymała uczennica klasy III Klaudia Syroka. Natomiast Marcelina Nowakowska, uczennica kl.VI została laureatką konkursu i będzie reprezentować naszą szkołę w powiatowym przeglądzie recytatorskim.

Szczegółowe informacje dostępne  na stronie organizatora www.czoksir.czaplinek.pl w zakładce "Relacje z wydarzeń".

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci ZOR w Szczecinie ogłosiło w dniu 19.03.2014 wyniki konkursu "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Miło nam poinformować, że w kategorii wiekowej 8-12 lat wyróżnienie otrzymał Bartosz Kołosowski lat 8 oraz Zuzanna Kucharczyk lat 9.

W piątek, 09 maja 2014 r.  w Gimnazjum w Drawsku Pom. odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji przystąpiły drużyny w 4-osobowym składzie reprezentujące szkoły z gmin powiatu drawskiego. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną. Test, który rozwiązali, swoją tematyką obejmował podstawowe zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego. W dalszej części zawodnicy przystąpili do konkurencji praktycznej - jazdy rowerem, gdzie wykazali się niezwykłymi umiejętnościami podczas pokonywania skomplikowanego toru przeszkód. Na koniec rywalizujące ze sobą drużyny musiały wykazać się praktyczną wiedzą i umiejętnościami w udzielaniu pierwszej pomocy. Gminę Czaplinek reprezentowała Szkoła Podstawowa w Broczynie w składzie: Natalia Groździej, Aleksandra Kowalska, Dawid Storczyk oraz Jakub Czernielewski. Nasi uczniowie wywalczyli II miejsce w klasyfikacji drużynowej. Gratulujemy !

W piątkowe przedpołudnie, 15 maja 2014r w zespole Pałacowo - Folwarczym w Siemczynie wręczono nagrody za udział w powiatowym konkursie "Europejskie Słonecznie Dni 2015". Z naszej szkoły laureatami konkursu zostali:Dawid Wypyszczak (kl.II) oraz Dominika Kucal (kl.IV) . Wyróżniono również pracę Dominiki Bruckiej (kl. III). Szczególowe informacje dostępne na stronie www.czoksir.czaplinek.pl.