• Jesteśmy już uczniami!

• 11 października miała miejsce uroczystość Pasowania na ucznia. W obecności Rodziców, zaproszonych Gości i zgromadzonej Społeczności szkolnej pierwszoklasiści złożyli tradycyjnie przysięgę, ślubując być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pasowanie symbolicznym ołówkiem, którego dokonał pan Dyrektor oznacza dla nich oficjalne rozpoczęcie edukacyjnej podróży, podkreśla, że uczeń staje się pełnoprawnym członkiem grupy uczącej się, z prawami i obowiązkami.

Uroczystość była też okazją do złożenia życzeń Pracownikom szkoły z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie koła teatralnego przygotowali na tę okoliczność muzyczny mini koncert. Była to podniosła i wyjątkowa chwila.

Marzena Ślozowska

• Bezpieczna droga do szkoły - spotkanie z policjantem

• 10.10.2024r. w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z dzielnicowym - asp. sztabowym Arturem Antoniakiem i mł. asp. Moniką Bartnicką. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

Policjanci rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślili ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Przypomnieli również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi. Ratownicy z WOPR-u przedstawili zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Serdecznie dziękujemy prowadzącym za wartościową i interesującą prelekcję.

Małgorzata Kryczka