• Sprawozdanie - II spotkanie nauczycieli szkół

•             13 kwietnia 2018 w Szkole Podstawowej w Broczynie odbyło się drugie spotkanie współpracujących ze sobą szkół w ramach realizacji zadań projektu "Aktywna tablica".

Naszą szkołę odwiedzili koordynatorzy i nauczyciele uczący różnych przedmiotów

( geografii, biologii, chemii, matematyki, języka polskiego , edukacji wczesnoszkolnej)  ze Szkoły Podstawowej w Czaplinku i Wierzchowie, pracujący na co dzień  z tablicą multimedialną.

Nauczyciele naszej szkoły przygotowali dwie lekcje otwarte z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Pierwsze zajęcia odbyły się w klasie VII . Nauczyciel podczas  lekcji powtórzeniowej z biologii przedstawił  wykorzystanie  interaktywnej aplikacji Learning Apps. Drugie zajęcia obserwowane przez na nauczycieli szkół zostały przeprowadzone w klasie III z języka angielskiego. Tu również prowadzący zaprezentował wykorzystywanie zasobów multimedialnych w procesie lekcyjnym.

Goście mieli okazję naocznie przekonać się jak wiele możliwości daje stosowanie nowoczesnego  urządzenia TIK. Nowinki techniczne budzą ogromny entuzjazm wśród uczniów. Chętniej biorą oni udział w lekcji, angażują się w wykonywana pracę. A przecież o to chodzi, by z radością i zapałem zdobywali nowe umiejętności i wiedzę.

Na spotkaniu rozmawiano również o realizacji innych zadań projektu „Aktywna tablica”. Dzielono się informacjami i dobrymi pomysłami dotyczącymi wykorzystania tablicy w codziennej pracy z uczniami.

Kolejne spotkanie w ramach sieci współpracy szkół odbędzie się 29 maja  2018 r w Szkole  Podstawowej w Wierzchowie.

Koordynator projektu SP Broczyno  Marzena Ślozowska

Link do galerii https://photos.app.goo.gl/1RoxYrx525L5Vi3i2