• Pasowanie na czytelnika

• 23 maja 2024 roku uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w lekcji bibliotecznej pt.: „Bajkowe postacie”. Pan Bibliotekarz Roman Obarzanek powitał przybyłe osoby, a następnie rozpoczął rozmowę na temat biblioteki, jakie pełni zadania i jak należy zachowywać się w bibliotece szkolnej oraz jak traktować książki, będące częścią biblioteki.

Uczniowie odczytali prośby książki, czyli jak należy postępować z nią po wypożyczeniu i jak szanować oraz chronić przed zniszczeniem. Po zapoznaniu się z zasadami postępowania wobec książek, wszyscy zajęli się układaniem właściwych opisów do postaci z bajki. Bibliotekarz z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej przedstawił kilka postaci z najbardziej znanych baśni, które zostały bohaterami książek, ale także filmów animowanych.

Po zakończeniu rozmowy na temat bohaterów baśni i bajek, uczniowie klasy pierwszej złożyli przysięgę czytelnika biblioteki szkolnej i zostali uroczyście pasowani. Na sam koniec spotkania Pan Bibliotekarz wręczył im pamiątkowe dyplomy związane z tą uroczystością.

Roman Obarzanek

• Spektakl profilaktyczny

• 23 kwietnia gościliśmy w Szkole Podstawowej w Broczynie grupę teatralną z Torunia ze spektaklem „Gang Śmieciaków”. Spektakl miał na celu pokazać jak dbać o nasze środowisko. Bohaterowie teatrzyku w zabawny sposób pokazują jak wytropić i ukarać tych, którzy działają przeciwko planecie ziemi oraz jakie zło wyrządzają alkohol, nikotyna czy napoje energetyczne.

Małgorzata Kryczka

• Konkurs recytatorski

•         9.05.2024 w sali widowiskowej biblioteki w Drawsku Pomorskim odbyły się regionalne eliminacje do 55. Turnieju Recytatorskiego ,,Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne".

Naszą szkołę w kategorii „Ptaszki” pięknie reprezentowały: Hanna Czernielewska (klasa 6) i Wiktoria Rowicka (klasa 5). Uczennice recytowały wiersze Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy” oraz „Miłość szczęśliwa”.

Dziewczętom gratulujemy udziału i dziękujemy za godne pochwały reprezentowanie naszej szkoły.

Anna Rogowska