• Dzień Misia i "misiowy" wieczór

•        Pluszowy miś jest niezastąpioną zabawką każdego dziecka. Dlatego też 24 listopada dzieci z naszej szkoły postanowiły uczcić jego święto. Podczas zajęć świetlicowych brały udział w zabawach i grach z misiami. Wykonywały prace plastyczne, śpiewały i tańczyły z misiami, a także wykonywały ciekawe zadania.

Kontynuacją świętowania z misiem był wieczorek bajek, w którym wzięły udział dzieci z klas: 1, 2 i 5 wraz z wychowawczyniami. Wieczór w szkole to niezwykłe przeżycie, a jednocześnie niezła frajda. Każdy miał ze sobą kocyk, pluszaka i smaczne przekąski. W miłej atmosferze dzieci obejrzały bajkę „Mój brat niedźwiedź”, którą potem opowiedziały. Były tańce oraz zabawy. Koledzy z klasy piątej przeczytali młodszym piękną bajkę. Wieczór był niezwykle udany. Na twarzach dzieci widać było zadowolenie. Magicznej atmosferze towarzyszył padający za oknem śnieg. Dzieci mówią, że szkoła jest ich drugim domem, a więc pewnie powtórzymy ten wyjątkowy wieczór.

🧸 miś pluszowy Pobieranie obrazów emoji: Duży obraz w jakości HD, animacja  i grafika wektorowa | EmojiAll

Wychowawczyni klasy II – Joanna Winniak

• Dzień Bajek

• 13 listopada na naszym szkolnym korytarzu pojawiły się niezwykłe postacie bajkowe. Wśród nich znaleźli się Batman , miś, hipopotam, zajączek, strażak, księżniczki Aurora, Kopciuszek, Calineczka, Roszpunka...

Od samego rana dzieci oczekiwały z niecierpliwością na bajkowe wydarzenia , w których będą brały udział. Podczas pogadanki dowiedziały się co nam daje czytanie bajek. Same chętnie udzielały przemyślanych odpowiedzi. Potrafiły rozpoznać tytuł bajek po ilustracjach,  wysłuchując zagadek nazywali ich głównych bohaterów, wykazały się wielka znajomością piosenek z bajek.  Podczas zabaw  tanecznych dopisywał im radosny nastrój i wielkie uśmiechy na twarzach. Wspólne zabawy zakończyliśmy piosenką ”Witajcie w naszej bajce”.

Był to bardzo radosny dzień  dla naszych młodszych uczniów. Do zobaczenia za rok!!!

Karolina Żaczek

• 11 listopada

• Jak co roku obchody Święta Niepodległości w SP Broczyno miały wyjątkowy charakter.

10 listopada uczniowie klas 2-3 wzięli udział w konkursie "Wokół symboli narodowych", którego corocznym organizatorem jest Instytut Pamięci Narodowej w Szczecinie.

Głównym wydarzeniem dnia był apel, podczas którego uczniowie klasy 4 w krótkim przedstawieniu ukazali losy Państwa Polskiego od rozbiorów do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Następnie każda klasa zaśpiewała wybraną przez siebie piosenkę patriotyczną. Tradycją już stało się, że na ważnych uroczystościach gościmy lokalne zespoły: Jarzębiny, oraz zespół Fenix i przedstawicieli klubu seniora Krystynka z Czaplinka.

Wszyscy zgromadzeni na apelu odśpiewali "Mazurek Dąbrowskiego" w ramach akcji #Szkoła do hymnu.

Dzień później, czyli 11 XI, jak co roku, reprezentacja naszej szkoły była również obecna na gminnych obchodach Dnia Niepodległości na cmentarzu w Czaplinku.

Anna Piotrowska