• Koncert kolęd

•       21 grudnia w Szkole Podstawowej w Broczynie odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek. Wydarzenie to zgromadziło uczniów, nauczycieli, a także gości: zespół Fenix z Czaplinka oraz Jarzębiny z Broczyna. Wspólne śpiewanie kolęd zintegrowało społeczność, a przepiękne wykonanie układów tanecznych uczniów z klas: 1 i 2 oraz 5, 6, 7 i 8 wprowadziło nas w przedświąteczny nastrój.

• "Zemsta"

•       14 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej z Broczyna udali się do SADiKu do Szczecinka na musical dydaktyczny „Zemsta” – Aleksandra Fredry. Mogli podziwiać sztukę na żywo, a przede wszystkim doskonały kunszt aktorów, którzy klasyką gatunku rozbawiali zgromadzoną publiczność. W komedii zachwycały teksty piosenek z przepięknym podkładem muzycznym, a także iluminacje, gra świateł, jak również wyszukana scenografia.

• Przedświąteczny teatr

•      11 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej z Broczyna podziwiali dwie sztuki, które miały miejsce w Regionalnym Centrum Kultury w Pile.

Uczniowie z klas 1-5 obejrzeli spektakl pt. „Dziewczynka z zapałkami”, a z 6-8 – „Opowieść wigilijną” wg powieści Charlesa Dickensa. Obydwie sztukę wprowadziły młodego widza w klimat świąt Bożego Narodzenia. Ich wzruszająca historia na pewno poruszyła nasze serca, a doskonała gra aktorska, kostiumy i scenografia sprawiły, że poczuliśmy się przez chwilę jak w prawdziwym teatrze.

• Mikołajkowe ognisko

•       Mikołajki rozpoczynają radosny czas oczekiwania na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.  Jest to czas pełen refleksji, radości i chęci wspierania innych.

8 grudnia nasza szkolna Rada Rodziców zorganizowała zimowe ognisko z Mikołajem. Mikołaj podarował dzieciom swoją czekoladową miniaturkę i poświęcił im dużo czasu podczas zimowych zabaw. Były bitwy na śnieżki, rozegrano krótki mecz piłki nożnej. Maluchy ulepiły wspaniale bałwany. Przy ciepłym ognisku w rytmie hitów świątecznych wszyscy piekli kiełbaski ufundowane przez cichego sponsora. Po zabawach na dworze Mikołaj bawił się z dziećmi w szkole.

Bardzo dziękujemy Państwu Weronice i Adamowi Kaczmarkom za organizację  zimowego ogniska. Uśmiech dzieci i ogarniająca je tego dnia  radość były przeogromne.

"KIEDY ŚMIEJE SIĘ DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT".

Karolina Żaczek

• Świąteczne przygotowania

• 7 grudnia nasi najmłodsi uczniowie przygotowywali pyszne pierniczki na zbliżający się Jarmark Bożonarodzeniowy. Była to wspaniała inicjatywa naszej Rady Rodziców. Dziękujemy Przewodniczącej Rady pani Weronice Kaczmarek za pomysł i nieocenioną pomoc. Radość z pieczenia i ozdabiania była przeogromna.

Karolina Żaczek

• Mikołajki

• 6 grudnia zostały zorganizowane sportowe potyczki mikołajkowe. Uczniowie pełni dobrego humoru rywalizowali w grach i zabawach sportowych. Zespoły były bardzo różnorodne, a integracja uczniów była na najwyższym poziomie. Zasady fair play towarzyszyły nam cały czas.

Zmęczeni, ale zadowoleni udaliśmy się do CZOK-u na spotkanie z Mikołajem. Czekała tam doskonała, świąteczna atmosfera oraz słodkie niespodzianki włącznie z gorącą czekoladą. Z wielką przyjemnością obejrzeliśmy świąteczną bajkę. Uczniowie mieli okazję przekazać Mikołajowi swoje prośby i życzenia. Był to bardzo miły dzień.

Paweł Kibitlewski