• Pasowanie na czytelnika

•        13 maja 2022 roku odbyła się lekcja biblioteczna , ktorej celem było pasowanie uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Broczynie na czytelników biblioteki szkolnej pt:,,Postacie z baśni i bajek” . Na wstępnie Pan Bibliotekarz Roman Obarzanek powitał przybyłe osoby, a następnie rozpoczął rozmowę na temat biblioteki , do czego ona służy i jak należy zachować się w miejscu publicznym jakim jest biblioteka szkolna oraz jak traktować książki wypożyczone z biblioteki.
                 Po krótkiej rozmowie, uczniowie odczytali przygotowane ,,Prośby książki”, które informowały jak należy postępować z czytaniem książek i w jaki sposób należy je szanować. Po odcztaniu i omówieniu zasad poszanowania książek, uczniowie odgadywali jakie postacie baśniowe ukrywały się w zagadkach.  Następnie wykonywali pracę polegającą na połączeniu postaci baśniowej lub bajkowej z przedmiotem do niej należącym lub z opisem, który był jej właściwy. Po omówieniu w grupach wykonanego zadania, pierwszoklasiści przystąpili do złożenia przysięgi czytelnika biblioteki  szkolej , po czym zostali pasowani na czytelnika przez Pana Bibliotekarza oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książki.

• Dzień Patriotyzmu

• 10 maja br. po raz kolejny odbył się w naszej szkole Dzień Patriotyzmu. Jak wiemy, dni 1,2 i 3 maja są dniami, w czasie których obchodzimy rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Dzień Flagi , oraz Święto Konstytucji 3 Maja.

Tegoroczny Dzień Patriotyzmu, uczniowie Szkoły Podstawowej w Broczynie  spędzili na rozwiązywaniu quizów o Polsce, oraz zabawach terenowych. Były wśród nich: poszukiwanie flag z zagadkami, poszukiwanie ukrytych wizerunków słynnych Polaków. Nie zabrakło także dyscypliny sportowej, jaką była sztafeta z flagą.

Organizatorem tego przedsięwzięcia była klasa 7.

Wszyscy uczniowie bawili się wyśmienicie.