• Wyniki konkursu "Wokół symboli narodowych"

• Tuż przed feriami zimowymi poznaliśmy wyniki V edycji konkursu „Wokół symboli narodowych” zorganizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej w Szczecinie, w którym wzięło udział 1720 uczniów ze 100 szkół z województwa zachodniopomorskiego oraz lubuskiego. Tegoroczna edycja konkursu została przeprowadzona w jednej kategorii wiekowej (obejmującej uczniów klasy 2-3 szkoły podstawowej). Do konkursu przystąpili również nasi uczniowie uzyskując następujące lokaty:III miejsce : Mikołaj Kocun, Szymon Dreger, Konrad Bołtun, Agatka Świtka;wyróżnienie: Aleksandra Drabiszczak, Oliwier Tomczyk, Oliwier Bołtun, Paweł Rutkowski, Mateusz Dąbrowski;podziękowanie za udział: Hania Czernielewska

• Święto Babć i Dziadków

• Babcia i Dziadek to osoby, które w życiu każdego dziecka ogrywają bardzo ważną rolę, bo kto pocieszy, przytuli, upiecze szarlotkę, u kogo są najwspanialsze wakacje i święta? Dlatego nikomu nie trzeba przypominać o randze obchodów święta Babci i Dziadka. Są to najpiękniejsze dni, w których obdarzani są Oni szczególnymi dowodami miłości.Jak co roku w Szkole Podstawowej w Broczynie nie mogło zabraknąć dziadków na uroczystości dla nich przygotowanej. A wszystko działo się 6 lutego 2020 roku. Licznie przybywający do sali wiejskiej w Broczynie goście zasiadali na przygotowanych dla nich miejscach. Tę piękną oprawę uroczystości przygotowały Mamy naszych uczniów. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość, skupienie oraz nutkę niepokoju.Najważniejszą częścią uroczystości były występy naszych uczniów. Dzieci zaprezentowały występ artystyczny złożony z wierszy, piosenek oraz tańców, a wszystko to utrzymane w klimacie lat 70- tych.Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków.Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane łzy świadczyły o miłości i zadowoleniu z ukochanych wnuków, którzy obdarowywali swoich najbliższych własnoręcznie przygotowanymi prezentami, „słodkimi całusami” i życzeniami.Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców i miłą rozmową. Nie zabrakło też wesołych zabaw z Babcią i Dziadkiem.To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości oraz dumy. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

• Spektakl profilaktyczny

• 27.01.2020r. w naszej szkole odbył się spektakl profilaktyczny „Strach ma wielkie oczy”, w którym poruszane były problemy przemocy, agresji oraz prześladowania - zjawiska coraz bardziej powszechnego wśród dzieci i młodzieży. Przemoc psychiczna i fizyczna jest szczególnie groźna: powoduje efekt domina, przez co często współwinni są także ci , którzy nie zgadzają się na nią, jednak nie reagują. Oprawcy czują się dzięki temu bezkarni a osoby prześladowane nie wiedzą jak zmierzyć się z problemem. Aby uporać się z trudną sytuacją dzieci i młodzież często sięgają po używki. Zabawowa forma przedstawienia poruszyła i dogłębnie przedstawiła omawiany problem.Dziękujemy Grupie T z Torunia za mile i pouczająco spędzony czas.

• Sukces naszego ucznia.

• W grudniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Regionalnym Przyrodniczym Konkursie Plastycznym pt. „Moja natura” organizowanym przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Szczecinie. Celem konkursu było podniesienie poziomu świadomości przyrodniczej i ekologicznej dzieci, oraz upowszechnienie wiedzy na temat obszarów Natura 2000 i innych form ochrony przyrody. Uczniowie wykonali wiele pięknych prac. Jest nam miło poinformować, że I miejsce w kategorii klas 1-3 zdobył Dawid Jaszczyk uczeń klasy II. Dawid wykonał piękny obrazek przedstawiający puchacza. Gratulujemy naszemu młodemu artyście i życzymy dalszych sukcesów.

• WOŚP 2020

• WOŚP 2020 pod hasłem:” Wiatr w żagle”, to już historia, w której uczestniczyli także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Broczynie.Niemal 120 tys. wolontariuszy zbierało pieniądze, a ich szranki zasiliły również nasze dzielne dziewczyny: Lidia oraz Anna Gajewskie. Zbierały pieniądze na polepszenie standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.Podczas wielkiego – 28 Finału WOŚP swój występ zaprezentowało także Szkolne Koło Teatralne, był to taneczny set do znanych i lubianych światowych przebojów. Gromkie brawa licznie zgromadzonej publiczności były podziękowaniem za wspaniały show.