• Dzień Chłopaka

• 29 września uczniowie klasy I i II w sposób zabawny i wesoły obchodzili  Dzień Chłopaka. Chłopcy dali radę jako przyszli wojskowi, robili pompki, sprawdzali siłę nóg i koordynację ruchową. Rozpoznawali koleżanki po głosie. Jednogłośnie dziewczynki ogłosiły, że wszyscy nasi mali mężczyźni otrzymują tytuł „SUPER CHŁOPAKA”.

Karolina Żaczek

• Clean up the World

• Tradycyjnie, w trzeci weekend września, odbywa się międzynarodowa akcja ekologiczna pn. Sprzątanie Świata (Clean up the World). Jej celem jest promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

18 września uczniowie klas I i II wraz w wychowawcami wzięli aktywny udział w sprzątaniu „Naszej Małej Ojczyzny”. Dzielne maluchy wysprzątały teren szkoły. Z wielkim zaangażowaniem zbierały to, czego Ziemia nie powinna dostawać od człowieka. Jesteśmy z Was dumni!

Karolina Żaczek

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• 15 września w wielu miejscach na całym świecie jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to dzień kreatywności, w którym tematem przewodnim jest kropka. W tym roku Szkoła Podstawowa w Broczynie po raz kolejny dołączyła do tej akcji. Uczniowie i kadra naszej szkoły zaakcentowali główną bohaterkę - KROPKĘ - w swoim stroju i wyglądzie, natomiast w ramach pracy zespołowej na czas - wykonali prace plastyczne przy użyciu kropek.

Na szkolnym korytarzu pojawił się wielki plakat, na którym uczniowie mogli zaznaczać kropkę w pasującym do nich opisie:

JESTEM KROPKĄ ZAUFANIA,

JESTEM KROPKĄ WRAŻLIWOŚCI,

JESTEM KROPKĄ ŻYCZLIWOŚCI,

JESTEM KROPKĄ POZYTYWNEGO MYŚLENIA, itd.

Cały dzień przebiegał nam w miłej i przyjaznej atmosferze.

Anna Piotrowska

• Narodowe Czytanie

• 8 września 2023 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czaplinku odbyła się 12 edycja Narodowego Czytania. W tym roku Prezydent Polski Pan Andrzej Duda, będący honorowym patronem tej akcji, wybrał ,,Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, uzasadniając to przypadającą w tym roku 160 rocznicą wybuchu Powstania Styczniowego. Eliza Orzeszkowa przypomina w swojej książce historię powstania i nawiązując do tradycji patriotycznej, przypomina znaczenie tego zrywu narodowościowego w historii i tradycji naszego kraju. „Nad Niemnem” jest symbolem pamięci powstań narodowych i walki Polaków o odzyskanie niepodległości. To książka napisana w trudnych dla naszej ojczyzny czasach rusyfikacji i germanizacji (w latach 80 XIX wieku). ,,Nad Niemnem” to klasyka polskiej literatury, która winna być droga sercu każdego polskiego patrioty.

W tegorocznej edycji Narodowego Czytania brali udział przedstawiciele wszystkich szkół na terenie gminy i miasta Czaplinek. Nie zabrakło również osób prywatnych, które corocznie biorą udział w tym projekcie. W tym roku szkołę Podstawową w Broczynie reprezentowali uczniowie klasy siódmej Aleksandra Drabiszczak i Mikołaj Kocun oraz uczennica klasy szóstej Agata Świtka.

Roman Obarzanek

• Rozpoczęcie roku szkolnego

• 4 września 2023 roku uczniowie, rodzice oraz nauczyciele i pracownicy szkoły podstawowej w Broczynie uroczyście przywitali nowy rok szkolny. Podczas apelu mieliśmy okazję usłyszeć kilka miłych słów od pana Adama Gdziemby-Trytka oraz od zastępcy burmistrza pana Janusza Bartczaka. Pierwszoklasiści po raz pierwszy złożyli swoje „podpisy” w kronice szkolnej – symboliczny odcisk palca. Życzymy Wam i Nam, aby ten rok szkolny był radosny, ale i pracowity, bo wtedy odniesiemy wiele sukcesów.

Aleksandra Ławrukiewicz