• Bezpieczny uczeń na drodze

• Dzisiaj odbyło się spotkanie z policjantami dla uczniów klas I- III, na którym dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Dziękujemy za wspaniałe pouczające zajęcia Pani i Panom Policjantom oraz Komendantowi Straży Miejskiej.

• Zajęcia biblioteczne

• 12 października 2022 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czaplinku klasy VI i VII brały udział w lekcji bibliotecznej,, Korzystanie z zasobów bibliotecznych . Wyszukiwanie książek w katalogach elektronicznych (online)”. W ramach zajęć której tematem była historia powstania bibliotek uczniowie dowiedzieli się o tym, jak powstają katalogi, jakie są metody, sposoby ich tworzenia oraz jak się je buduje. Uczniowie  zapoznali się z katalogiem elektronicznym, poznali współczesne zasady katalogowania księgozbiorów , a także dawniejsze sposoby katalogowania -katalog kartkowy. Ćwiczyli wyszukiwanie różnych ciekawych tytułów i autorów książek w katalogach elektronicznych (online) różnych bibliotek.

• Szkolne świętowanie

• W tym roku obchody związane z DEN połączone były z uroczystością ślubowania klasy pierwszej. Pierwszoklasiści w obecności zaproszonych Gości, Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Rodziców, Koleżanek i Kolegów ślubowali między innymi godnie reprezentować swoją Szkołę w każdej sytuacji. W części artystycznej pokazano humorystyczną scenę z życia szkoły. Nie zabrakło pięknych piosenek, wierszy, a przede wszystkim życzeń skierowanych zarówno do Pierwszoklasistów, jaki i do Nauczyciel. W trakcie uroczystości zostały wręczone  pracownikom szkoły Nagrody Dyrektora oraz Nagrody Burmistrza.

• Wycieczka do Lokalnego Centrum Nauki

•

07 października uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły odwiedzili Lokalne Centrum Nauki "Metalowe Inspiracje" w Wałczu. To wspaniałe miejsce świetnie łączy naukę z zabawą, o czym mieli okazję przekonać się uczestnicy. W specjalistycznym  laboratorium fizykochemicznym  przeprowadzali  doświadczenia i eksperymenty rozwijające kreatywność i wyobraźnię. Podczas kolejnych zajęć projektowali, programowali i konstruowali roboty w oparciu o zestawy klocków Lego® Education. Wyjazd dla uczniów był niezwykłą przygodą i wartościową lekcją, a zespół pracowników „Metalowych Inspiracji” zajął uwagę dzieci na ponad dwie godziny.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za niezapomniane przeżycie. Na pewno do Was wrócimy!

• Noc filmowa

• 30 września odbyła się językowa noc filmowa z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Uczniowie spędzili noc w szkole oglądając wybrane filmy w języku angielskim i niemieckim z napisami. Podczas przerw między seansami rozmawiano o tym, jak języki obce i ich znajomość przydaje się w życiu, i jak można uczyć się języka obcego poprzez oglądanie filmów bez lektora. Najważniejsze zalety to uczenie się języka w naturalny sposób. Dostęp do skarbnicy nowego słownictwa. Ćwiczenie słuchania, mówienia, gramatyki i słownictwa jednocześnie. ... Zapoznanie się z kulturą, zwyczajami i zachowaniami w państwach anglojęzycznych i nie tylko.

Noc filmowa była świetną okazją do integracji grupy oraz miłego spędzania czasu. Nie zabrakło gofrów, tostów, rozgrzewającej herbatki z imbirem oraz dobrych humorów.