• Wycieczek czas

• 13 czerwca grupa uczniów klas I-IV wzięła udział w jednodniowej wycieczce do Zieleniewa - Parku Rozrywki "Dziki Zachód". Po przybyciu na miejsce na naszych dzielnych kowbojów i kowbojki czekały wspaniałe przygody: malowanie twarzy, przejażdżka na koniu, zwiedzanie miasteczka i mini-zoo, strzelanie z łuku, karuzela kowbojska, scenki westernowe i gorączka złota, napad na bank, przejażdżka beczkami , byk rodeo, wyprawy tratwa czy autodrom (mechaniczne samochodziki).

Zabawa była wyśmienita. Dzieci wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone. Warto było przeżyć chociaż chwilkę tych wspaniałości, jakie zaprezentował nam kołobrzeski Dziki Zachód.

Równie wspaniałą zabawę mieli nasi starsi uczniowie. korzystając z największego parku rozrywki w województwie zachodniopomorskim "Pomerania".

• Bezpieczne wakacje

• Zbliżają się wakacje, dlatego też w naszej szkole zostały przeprowadzone pogadanki na temat bezpiecznych wakacji. Panie Jolanta Rokosz z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Drawsku Pomorskim i sierżant Joanna Szastko przekazały naszym uczniom cenną wiedzę na temat  zagrożeń, jakie mogą ich spotkać podczas wakacji. Zwróciły uwagę na bezpieczne poruszanie się po drodze, na pobyt przy akwenach wodnych i innych miejscach na świeżym powietrzu, na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych, uważanie na to, czym nas ktoś częstuje. Przestrzegły przed zabawami z obcymi zwierzętami.Zbliżają się wakacje, dlatego też w naszej szkole zostały przeprowadzone pogadanki na temat bezpiecznych wakacji. Panie Jolanta Rokosz z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Drawsku Pomorskim i sierżant Joanna Szastko przekazały naszym uczniom cenną wiedzę na temat  zagrożeń, jakie mogą ich spotkać podczas wakacji. Zwróciły uwagę na bezpieczne poruszanie się po drodze, na pobyt przy akwenach wodnych i innych miejscach na świeżym powietrzu, na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych, uważanie na to, czym nas ktoś częstuje. Przestrzegły przed zabawami z obcymi zwierzętami.

• Wizytacja biskupa

• 05 czerwca bp Zbigniew Zieliński odwiedził społeczność naszej szkoły w ramach wizytacji dekanatu i parafii w Broczynie. Uczniowie pod opieką Pani Małgorzaty Iwanickiej przygotowali okolicznościową akademię. Motywem przewodnim stał się krzyż, jego znaczenie w życiu, także młodego człowieka. Po akademii miało miejsce spotkanie z Panią Dyrektor oraz gronem pedagogicznym.

• Pasowanie na czytelnika

• 6 czerwca 2023 roku odbyła się lekcja biblioteczna w klasie pierwszej , której
            celem było pasowanie uczniów na czytelników biblioteki szkolnej . Tematem
            zajęć byli ,,Najsławniejsi polscy pisarze dla dzieci”.

• Święto Rodziców!

• 26 maja i 23 czerwca to ważne daty w życiu każdego dziecka. W tych dniach kolejno obchodzimy Dzień Mamy i Dzień Taty. W nawiązaniu do tych świąt 07 czerwca nasi najmłodsi uczniowie przywitali w murach naszej szkoły swoich Rodziców. Z tej szczególnej okazji wcielili się oni właśnie w role mam i tatusiów. Recytując wiersze i śpiewając wzruszające piosenki ukazali radości i troski wynikające z bycia Rodzicami. Po wzruszającym występie zaprosili swoich ukochanych Rodziców do wspólnego tańca „przytulańca”. Każdy obecny Rodzic otrzymał od swych pociech ręcznie wykonany upominek. Ten dzień pokazał wszystkim zgromadzony  jak dużym autorytetem cieszy się rodzina -  kolebka wychowania i kształtowania myśli u młodych ludzi.

• Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w  Ruchu Drogowym

• 27.04.2023 r. nasza szkoła udała się na Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w  Ruchu Drogowym. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych; klasy 4-6 i 7-8. Zmagania odbyły się w dwóch formach: najpierw była jazda na rowerze przez przeszkody i egzamin pisemny z przepisów o ruchu drogowym. W kategorii młodszej Szkoła Podstawowa w Broczynie zajęła 4 miejsce, 3 miejsce SP Złocieniec, 2 miejsce SP Świerczyna, 1 miejsce gospodarz SP Mielenko Drawskie. W kategorii starszej zajęliśmy 2 miejsce, przegrywając z gospodarzem zawodów SP Mielenko, 4 miejsce SP Złocieniec, 3 miejsce SP Świerczyna. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, w kategorii młodszej: Roksana Osowska, Hanna Czernielewska, Dawid Jaszczyk, Konrad Bołtun. W starszej kategorii: Jakub Śledź, Alan Kucharczyk, Patryk Chełminiak. Nasi uczniowie godnie się zaprezentowali, ponadto otrzymali bardzo atrakcyjne upominki i przywieźli dla szkoły cenny puchar. Gratulujemy!

• Konkurs recytatorski

• 27 kwietnia 2023 roku uczennice  z naszej szkoły: Wiktoria Rowicka , Agata Świtka, Wiktoria Rutkowska i Roksana Osowska, które przebrnęły przez eliminacje gminne konkursu recytatorskiego,, Ptaki ,

Ptaszki, Ptaszęta Polne”, brały udział w powiatowych eliminacjach tego

konkursu zorganizowanego przez Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim.

Uczennice  zaprezentowały się bardzo solidnie, recytując przygotowane

wiersze, a uczennica klasy piątej Agata Świtka otrzymała wyróżnienie w swojej

kategorii. Uczestniczki otrzymały  pamiątkowe dyplomy a laureaci i wyróżnieni

dodatkowe dyplomy i pamiątkowe książki.