• Turniej Wiedzy Pożarniczej

• 24 kwietnia 2024 roku odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, w którym Szkołę Podstawową w Broczynie reprezentowali uczniowie klasy VI: Oliwier Bołtun , Konrad Bołtun oraz Dawid Jaszczyk. Przez 40 minut pisali test z wiedzy pożarniczej składający się z 30 pytań. Na zakończenie jako uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Roman Obarzanek

• Dzień Ziemi 2024

• 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu szczególnie mocno podkreślane jest  znaczenie troski o naszą planetę i środowisko. Dzisiaj wiemy, że dzień Ziemi jest codziennie i co dzień musimy o nią dbać.

Z tej okazji 24 kwietnia uczniów klas I-III odwiedzili pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Czaplinku Pan Krzysztof Sienkiewicz i Pani Marta Dębiec-Dąbrowska, którzy zapoznali naszych najmłodszych uczniów z zasadami segregacji odpadów. Uczniowie zapoznali się z tematem nie tylko teoretycznie, ale również praktycznie. Dzieci wykazały się wiedzą na temat ochrony środowiska. Doskonale potrafiły powiedzieć, co należy zrobić, aby poprawić stan naszej planety.

Bardzo dziękujemy za tę pouczającą i ciekawą lekcję ekologii.

Karolina Żaczek

• Konkurs recytatorski

•      17 kwietnia 2024 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czaplinku, odbyły się eliminacje do 55 edycji Turnieju Recytatorskiego ,,Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”. Do konkursu przystąpiło 27 uczniów, w tym 4 uczennice Szkoły Podstawowej w Broczynie. Maja Stebelska z klasy VIII, Aleksandra Drabiszczak z klasy VII, Wiktoria Rowicka z klasy V oraz Hanna Czernielewska z klasy VI.

W kategorii ,,Ptaszki” tytuły laureatów oraz zakwalifikowanie się do etapu  powiatowego otrzymały uczennice Wiktoria Rowicka oraz Hanna Czernielewska. Na zakończenie turnieju uczennice dostały pamiątkowe dyplomy oraz książki. 9 maja 2024 roku Wiktoria i Hania wezmą udział w eliminacjach powiatowych w Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim. Życzymy Powodzenia.

Roman Obarzanek

• #AkcjaŻonkile #ŁączyNasPamięć @Polin

• "Musimy uczyć w szkołach, w przedszkolach, na uniwersytetach, że zło jest złem, że nienawiść jest złem i że miłość jest obowiązkiem."

M. Edelman

19. kwietnia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły w 81 rocznicę wybuchu Powstania w Getcie warszawskim włączyli się do ogólnopolskiej akcji Żonkile. W tym roku były to specjalne lekcje historii, przygotowane w oparciu o materiały Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Obejrzeliśmy filmy i wypełnialiśmy karty pracy.

Aleksandra Ławrukiewicz

• Lekcja bezpieczeństwa i profilaktyki

• 15 kwietnia nasza szkołę odwiedzili ratownicy WOPR Czaplinek, policjanci z Czaplinka, Powiatowy WOPR odział Białogard. Spotkanie odbyło się dzięki środkom finansowym, jakie pozyskali  ratownicy. Do wspólnej nauki o bezpieczeństwie  zaproszono także Przedszkole Publiczne z oddziałem w Broczynie.
            Ratownicy zapoznali uczniów i przedszkolaków ze sprzętem jakim pracują, jak go używać i w jakich sytuacjach. Ponadto przekazano starszym uczniom jak spożycie alkoholu wpływa negatywnie na bezpieczeństwo. Szczegółowo omówiono przyczyny i skutki wypadków nad wodą.
            Ratownicy pokazywali uczniom jak udzielić pierwszej pomocy ludziom i zwierzętom. Było to pouczające i ciekawe spotkanie.  Dziękujemy wszystkim  ratownikom  WOPR  i policjantom za tę miłą i jakże ważną lekcję bezpieczeństwa i profilaktyki.

Karolina Żaczek