• Powiatowe zawody w Nordic Walking

• 23 września br. w Świerczynie odbyły się II Mistrzostwa Powiatowe w Nordic Walking dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych powiatu drawskiego na świeżym powietrzu w lesie. Zgłosiło się pięć zespołów ze szkół w Czaplinku, Świerczynie, Pomierzynie, Nowym  Worowie i  Broczyna. Zawody odbyły się w trzech kategoriach wiekowych, z podziałem na chłopców i dziewczęta.

I kategoria wiekowa klasy 1-3, dystans ok. 800-1000 m.

II kategoria wiekowa klasy 4-6, dystans ok. 1200 – 1500m.

III kategoria wiekowa klasy 7-8, dystans ok. 1500 – 2000m.

W kategoriach II i III nasi uczniowie zdobyli miejsca pucharowe. W klasach 4-6 pierwsze miejsce zdobył Paweł Rutkowski. W klasach 7-8 drugie miejsce zajął Marcin Troczyński. Pozostali uczniowie nie zdobyli miejsc pucharowych lecz godnie reprezentowali nasza szkołę.

Szkoła Podstawowa w Broczynie zajęła w klasyfikacji ogólnej 3 miejsce w powiatowych Mistrzostwach w Nordic Walking.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

Szymon Skrzypa, Dominik Baran, Wiktoria Rutkowska, Lena Stebelska, Paweł Rutkowski, Konrad Bołtun, Agata Świtka, Roksana Osowska, Cyprian Rutkowski, Marcin Troczyński, Zofia Jeschke.

Gratulujemy uczestnikom!

• Dzień Kropki

• 15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. To dzień kreatywności, zabawy i pomysłowości. Ma na celu wzbudzenie pewności siebie u uczniów. To również dzień prezentowania swoich talentów i rozwijania zdolności. Pozwala uwierzyć dzieciom, że w każdym z nich tkwi jakiś talent, trzeba tylko w to uwierzyć i go poszukać.
            W naszej szkole również obchodziliśmy kreatywnie ten dzień. Na zajęciach plastycznych w klasach I-VII uczniowie tworzyli na kartkach cudaczne stwory i kompozycje wykonane głównie z kropek, które ozdobiły szkolny korytarz.  Na tablicy  pojawił się plakat zachęcający uczniów do wykazania się swoimi talentami w Szkolnej Giełdzie talentów. Uczniowie wraz z wychowawcami stworzyli wiersze o kropce, które zostały odczytane na apelu. W konkursie literackim wyróżniono opowiadanie Emilii Kosiorek i Oskara Bartoszewskiego.
            Był to zakręcony kropkowany dzień, któremu towarzyszyła świetna zabawa .

• Narodowe Czytanie

•  9 września 2022 roku  w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania, która upłynęła pod znakiem romantyzmu. Okazją do wspólnego czytania „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza była dwusetna rocznica ich wydania. W utworach takich jak „Romantyczność”, „Świtezianka”, „Powrót taty”, „Pani Twardowska” wybitny poeta, jakim był Adam Mickiewicz zachwycają nas,pięknymi opisami przyrody i niezwykłą wrażliwością.
                „Ballady i Romanse”- czytało 59 osób, w tym uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej w Broczynie : Maja Stebelska, Krzysztof Misiak, Zofia Jeschke oraz nauczyciel bibliotekarz Pan Roman Obarzanek. Wszyscy uczestnicy wspólnego czytania  11 edycji otrzymali pamiątkowe przypinki oraz okolicznościowe dyplomy upamiętniające Narodowe Czytanie 2022.