• Pierwsze projekty

• 27 października nasi najmłodsi uczniowie po raz pierwszy pracowali metodą projektu. Nasze dzielne pierwszaki wykazały się dużą wiedzą dotyczącą jesieni. Wspaniale wypowiadały się o jesiennej pogodzie, rozpoznawały drzewa i zwierzęta żyjące w lesie. Podzieliły się ciekawostkami na temat jeża, mieszkańca okolicznych lasów i ogrodów. Wszystkie informacje przedstawiły w postaci lapbooków. Wykazały się wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem. Wielki uśmiech gościł na ich twarzach przez długi czas.

Karolina Żaczek

• Dzień Edukacji Narodowej

• 16 października 2023r. w gronie zaproszonych gości obchodziliśmy w szkole uroczystości ważne i istotne dla naszej szkolnej społeczności.

Uroczystości zaczęliśmy od Ślubowania klasy 1. Podczas części artystycznej uznano, że pierwszaki zasłużyły na to, żeby zostać prawowitymi uczniami naszej szkoły. Wiedziały, jak nazywa się nasza ojczyzna. Znały nasze barwy ojczyste. Pięknie recytowały i śpiewały. Znały zasady zachowania się w szkole. Są doskonale wysportowane, zwinne i szybkie. Są wystarczająco silne, aby zmagać się z trudnościami, które napotkają w szkole. Pani dyrektor Edyta Romanowicz uroczyście pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej w Broczynie.

Kolejnym ważnym elementem tego dnia było świętowanie Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie chcieli dzisiejszą akademią podziękować Nauczycielom i Pracownikom Szkoły za codzienny trud, który wkładają w ich wychowanie, za to, że starają się przekazać im cenną wiedzę, by mogli stać się mądrymi ludźmi. Za budowanie z nimi przyszłości, żeby w dniu ukończenia tej szkoły mogli witać ją z uśmiechem na twarzy i rozpostartymi ramionami.

„Wiemy, że nie zawsze jest łatwo, wiemy, że czasami jest trudno. Dzisiaj chcielibyśmy Wam powiedzieć, jak bardzo Was cenimy i jak bardzo jesteśmy wdzięczni!”.

Karolina Żaczek

• Stypendia Starosty Drawskiego

• Jest nam niezmiernnie miło poinformować, że dwoje naszych absolwentów uczących się w Zespole Szkół w Czaplinku otrzymało stypendia Starosty Drawskiego. Są to Anastazja Dolińska i Cezary Baran. Serdecznie im gratulujemy!