• DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

• 21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to jedno z tych nietypowych świąt, które wywołuje w nas pozytywne emocje. Jest okazją, by podnieść naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom. Obchody Dnia Życzliwości sprzyjają integracji społeczności szkolnej i klasowej.

W naszej szkole już od rana uczniowie zmagali się z grą edukacyjną FREERICE, dzięki której mogli wykazać się swoją mądrością i jednocześnie zmienić sytuację ludzi na świecie. Uzyskane w grze wyniki trafiły do Światowego Programu Żywnościowego, przekazując ziarenka ryżu dla potrzebujących. W kolejnej części dnia wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły zostali udekorowani wesołymi minkami. Podczas apelu wszystkie klasy przedstawiły przygotowane przez siebie wiersze o życzliwości.

Wyłoniono NAJŻYCZLIWSZYCH UCZNIÓW W POSZCZEGÓLNYCH KLASACH .Tytuł taki otrzymali : Zofia Jeschke- kl. VIII, Maja Kubowicz- kl. VII, Szymon Dreger kl.VI, Agata Świtka kl.V, Wiktoria Rowicka kl. IV, Jakub Bartoszewski kl. III, Magdalena Kucka i Adam Szymański kl. II, Jasmina Mikusek kl. I .

Dzień Życzliwości zakończyliśmy zabawi ruchowymi w klasach I-III.

Warto walczyć o to, by relacje między uczniami były nie tylko poprawne, ale nacechowane tolerancją i wzajemną sympatią. W związku ze wzrastającą agresją wśród dzieci i młodzieży, każde nawet nietypowe działanie, przybliża nas do bezpiecznej i przyjaznej dla wszystkich szkoły. Mamy nadzieję, że

życzliwość i uprzejmość jaka była dzisiaj, będzie nam towarzyszyć przez cały rok szkolny.

• Święto Niepodległości

• W ramach szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości 🇵🇱uczniowie naszej szkoły,  nauczyciele oraz zespół „Jarzębinki” wysłuchali referatu przybliżającego kontekst historyczny związany z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Motywem przewodnim całego spotkania były jednak pieśni patriotyczne, które w różnych okresach historycznych pełniły ważną rolę. O godz. 11:11 przyłączyliśmy się do akcji ”Szkoła do hymnu”. Tego dnia odbyła się również gra terenowa.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości 💐

• W bajkowym świecie

• 07 listopada uczniowie klas I-III radośnie 0obchodzili Międzynarodowy
            Dzień Postaci z Bajek. Dzieci w tym wyjątkowym dniu przyszły do szkoły,
            przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Bajkowe spotkanie rozpoczęło się od
            prezentacji dziecięcych bajkowych przebrań. Odwiedzili nas : Gargamel,
            Królewna Śnieżka, Policjanci, Spiderman, Stich, Lord Woldemord, Pszczółki
            Maje, Czarownica, Wiedźma… Podczas zabaw dzieci wykonywały zadania
            związane z bajkami, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały tytuly bajek po
            ilustracjach i piosenkach. Było wesoło, a ten dzień dostarczył nam wiele
            pozytywnych emocji. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą
            okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe
            książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą
            fantazję, pamięć oraz bogacą słownictwo.