• Warsztaty z ratownikami WOPR

• 23 września 2021 uczniów Szkoły Podstawowej w Broczynie odwiedzili Ratownicy WOPR Szczecin – drużyna Czaplinek: panowie Paweł Wojtaszyk, Janusz Sobala, Łukasz Zjawiony w asyście policjanta pana Artura Antoniaka. W ramach zajęć edukacyjnych panowie przeprowadzili szkolenie dotyczące zasad bezpieczeństwa obowiązujących nad wodą. Pan Paweł przekazywał uczniom informacje o sprzęcie jakim na co dzień posługują się ratownicy. Z panem Łukaszem uczniowie ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Pan Janusz przeprowadził instruktaż prawidłowego zarzucania linki i koła ratowniczego. Pan Artur opowiadał w jaki sposób policja współpracuje z ratownikami WOPR oraz opowiedział o sprzęcie używanym w swojej pracy. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym za przygotowanie profesjonalnego szkolenia i pouczającą lekcję . Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą pamiętać o zasadach obowiązujących nad wodą.