• Lekcja biblioteczna

• 8 grudnia 2022 roku klasy 1-3 brały udział w lekcji bibliotecznej przygotowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czaplinku : pt ,,Święta Bożego Narodzenia w literaturze dla dzieci”. Całe spotkanie przebiegło w miłej i ciepłej atmosferze rozmowy na temat zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych.
                 Dowiedzieli się jaka jest historia , skąd się wywodzą i dlaczego ubierana  jest choinka. Zapoznali się poprzez obejrzenie prezentacji multimedialnej ze zwyczajami Świąt Bożego Narodzenia w Polsce i w innych krajach oraz z historią  szopki bożonarodzeniowej. Wysłuchali fragmentów książki szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren ,,Dzieci z Bullerbyn’’ ,w których była mowa o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych. Wykonywali krzyżówkę wpisując we właściwe miejsce pojęcia związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Na zakończenie wyszukiwali z  rozsypanki literowej dowolne wyrazy, które następnie zapisywali na tablicy.