• BROSKARY 2021

• 13 października 2021 roku uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Nasi uczniowie w wyjątkowy sposób podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za trud i pracę jaką wkładają oni w ich wychowanie. Zrobili to za pomocą „Broskarów” przyznanych w 16 kategoriach: aktor pierwszoplanowy, aktor drugoplanowy, reżyser, scenarzysta, scenograf, efekty specjalne, efekty dźwiękowe, kostiumy i charakteryzacja, aktor komediowy, aktor dramatyczny, montaż, całokształt, Broskar honorowy, debiut roku , film krótkometrażowy, animacja . Nauczyciele zostali porównani do twórców filmowych. Galę wspaniale poprowadzili uczniowie: z klasy II – Dominik Baran, III- Wiktoria Rowicka, IV – Konrad Bołtun i Agata Świtka. Nasi mali aktorzy zaprezentowali wysoki poziom, który może kiedyś wykorzystają podczas wręczania prawdziwych Oskarów.

Pani Dyrektor Edyta Romanowicz wręczyła Nagrody Dyrektora dziękując w ten sposób nauczycielom i pracownikom obsługi za sukcesy edukacyjne i wkład pracy.

Pan Janusz Bartczak - zastępca Burmistrza Czaplinka podczas apelu wręczył szczególne wyróżnienia – Nagrody Burmistrza, które otrzymali pani Edyta Romanowicz, pani Marzena Ślozowska, pani Małgorzata Iwanicka, pan Władysław Woś .

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy sukcesów w dalszej pracy.

• Ślubowanie

• Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem życia każdego dziecka. Z niecierpliwością dziecko czeka każdego dnia na spotkanie ze szkołą, z nowymi wiadomościami, przygodami. Czeka ono na dzień, w którym stanie się prawdziwym uczniem i poprzez pasowanie zostanie włączone do społeczności szkolnej.

Tym ważnym dla naszych Pierwszaków dniem okazał się 11 października 2021 r. To właśnie wtedy nasi mali bohaterowie pokazali rodzicom, kolegom nauczycielom i zaproszonym gościom, czego się zdążyli już nauczyć. W obecności Pana Marcina Naruszewicza Burmistrza Czaplinka zostali pasowani przez panią Dyrektor Edytę Romanowicz na prawowitych uczniów Szkoły Podstawowej w Broczynie. Życzymy naszym drogim Pierwszakom samych sukcesów w szkole.

• Pokazy gaszenia ognia

• W piątek 08 października uczniów klas I-III odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej  w Broczynie. Było nam bardzo miło gościć młodych strażaków, Kacpra i Oskara Lisiewiczów, tym bardziej, że okazali się oni naszymi absolwentami. Dzisiaj są  studentami mechatroniki oraz informatyki i robotyki. Przeprowadzone przez młodych druhów pokazy gaszenia ognia wzbudziły zainteresowanie  naszych uczniów, tym bardziej, że każdy z nich mógł się przekonać jak ciężka jest praca strażaka. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie i życzymy młodym strażakom sukcesów na studiach.

• XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• W piątek 1 października w Szkole Podstawowej w Broczynie odbył się XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Młodzież z klas 4 - 8 mogła sprawdzić się w działaniach oraz rozwiązywaniu różnych rebusów matematycznych. W przyszłym tygodniu poznamy Mistrzów Tabliczki Mnożenia.

Koordynatorami konkursu byli nauczyciele matematyki: Justyna Kuras-Niedzin oraz Władysław Woś

• Narodowe czytanie

• 10 września 2021roku Gminna Biblioteka Publiczna w Czaplinku zorganizowała kolejną edycję Narodowego Czytania. Na czaplinecki Rynku spotkali się zwolennicy polskiej literatury, aby wspólnie przeczytać ,,Moralność Pani Dulskiej- Gabrieli Zapolskiej. Na początku spotkania został odczytany list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej skierowany do wszystkich uczestników tegorocznej edycji Narodowego Czytania. Wśród osób biorących udział był Burmistrz Gminny i Miasta Czaplinek Pan Marcin Naruszewicz oraz dyrektorzy CZOK, Zespołu Szkół w Czaplinku, przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej, Straży Miejskiej, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, PZERII oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Czaplinku i Szkoły Podstawowej w Broczynie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII: Anna Gajewska oraz Szymon Grębski i uczeń klasy VI: Alan Kucharczyk.

Opracował Roman Obarzanek