• Pierwszy Dzień Wiosny

•      21 marca 2024 r. uczniowie klas 1-3  podczas potyczek matematyczno-przyrodniczych radośnie powitali wiosnę. Wszyscy ubrali się w kolory zielonej przyrody i pięknego, ciepłego, marcowego słońca.

Uczniowie sprawnie i aktywnie brali udział we wszystkich przygotowanych zadaniach. Były matematyczne puzzle, żabie skoki po trudne działania, kodowanie na dywanie i nie tylko. Nasze dzielne maluchy wykazały się również wiedzą przyrodniczą. Rozpoznały wszystkie wiosenne kwiaty zwiastujące wiosnę. Wyjaśniali jakie zmiany zachodzą w przyrodzie wiosną. Wspaniale sobie poradzili z nazywaniem wiosennego ptactwa.

W tym radosnym dniu solidaryzowali  się z ludźmi chorymi na Zespół Downa, czego zewnętrznym przejawem było założenie skarpet nie do pary.

Było nam wesoło i radośnie, bo marzyliśmy już długo o naszej pięknej wiośnie.

• Regionalna Olimpiada Przedmiotowa

• 13.03.2024r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Regionalnej Olimpiadzie Przedmiotowej w Drawsku Pomorskim. Na j. polskim reprezentowały nas: Hanna Czernielewska z klasy VI oraz Aleksandra Drabiszczak z klasy VII - opiekun: p. Małgorzata Iwanicka; na matematyce reprezentowali naszą szkołę: Konrad Bołtun z klasy VI oraz Mikołaj  Kocun z klasy VII - opiekun: p. Agata Pawłowska-Patalan natomiast na j. angielskim: Oliwier Bołtun z klasy VI i Wiktor Chełminiak z klasy VIII - opiekun: p. Aleksandra Ławrukiewicz. Uczestnicy dzielnie zmierzyli się z zadaniami konkursowymi, zdobyli nowe doświadczenia oraz z dumą pokonali stres i emocje. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Iwanicka

• „Raz do roku jest taki dzień,

który przemija jak piękny sen.

Wszystkie kobiety, panie i matki

w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”

8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodziliśmy w klasach I i II  uroczyście i na wesoło. Chłopcy zachowali się jak dżentelmeni. Wręczyli koleżankom i paniom kwiatki i małe upominki. Wspólne, wesołe zabawy podkreśliły wyjątkowy charakter tego dnia. Wyjątkowa atmosfera pozostała z nami przez cały szkolny dzień.

Joanna Winniak

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

•            21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Dzieci  z klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Broczynie, choć  troszkę później, to  również  postanowiły  uczcić ten  wspaniały  dzień. Razem z wychowawczyniami – paniami Karoliną Żaczek i Joanną Winniak brały udział w zabawach językiem polskim. Były krzyżówki, łamigłówki, łamańce językowe i wiele innych, ciekawych zadań. Nasz język polski, choć niełatwy, to najpiękniejszy język na świecie – stwierdzili nasi uczniowie. Dziękujemy za wspólną zabawę.

Joanna Winniak