• Tydzień Życzliwości i Kultury

          • W ramach realizacji założeń Szkolnego Programu Profilaktyki w dniu 23 listopada rozpoczęliśmy w szkole Tydzień Życzliwości i Kultury pod hasłem „Lekarstwem przeciwko agresji - życzliwość”. Założeniem podjętych działań było wzmocnienie właściwych, pozytywnych zachowań uczniów naszej szkoły w szczególności życzliwego stosunku do innych.

            Aby w szkole było wesoło, kolorowo i pozytywnie w każdy dzień tygodnia obowiązywał inny kolor:

            poniedziałek kolor żółty – „zrozumienie - to każdego jest marzenie”,

            wtorek - kolor czerwony - kolor życia i pozytywnych emocji,

            środa - kolor różowy/niebieski - kolory te wzbudzają empatię, uczuciowość, życzliwość i wrażliwość,

            czwartek - kolor pomarańczowy - kolor dodający pozytywnej energii,

            piątek - kolor zielony, który jest kolorem przyjaźni, nadziei i wiary w dobroć drugiego człowieka.

            Tydzień Życzliwości i Kultury obfitował w rozmaite wydarzenia.

            W poniedziałek 23 listopada na apelu uczniowie zostali zapoznani z genezą Światowego Dnia Życzliwości. Dzieci były zachęcane do bycia życzliwymi w codziennym życiu. Na apelu przedstawione zostały cechy i zachowanie osoby życzliwej. Cechy te zostały wywieszone na tablicy, aby uczniowie mieli do nich ciągły dostęp. Na ten dzień zadaniem wszystkich klasy było przygotować plakat promujący życzliwość, temat prac miał nawiązywać do hasła tygodnia. Na apelu plakaty zostały omówione - młodszym klasom pomogli wychowawcy. W tym dniu ogłoszone zostały także następujące konkursy:

              • na Króla lub Królową Orderu Życzliwości z każdej klasy. Uczniowie mieli obserwować swoje zachowania i 26 listopada, poprzez głosowanie, które odbyło się na lekcji
                z wychowawcą, wybrali osobę uznaną za najbardziej życzliwą spośród kolegów/koleżanek z klasy.
              • na osobę najbardziej życzliwą ze szkoły - Najżyczliwszego ucznia oraz dorosłego – Przyjaciela dzieci. Głosy uczniowie wrzucali do specjalnie przygotowanej skrzynki.
              • na Szkolny Kodeks Życzliwości – każda klasa miała przygotować taki kodeks do środy.
            • na Drzewko Życzliwości, czyli makiety na temat dobrych relacji międzyludzkich. Klasy przygotowały drzewka na czwartek.

            We wtorek 24 listopada na szkolnym korytarzach uczniowie utworzyli „SZKOLNY OGRÓD ŻYCZLIWOŚCI”, który trwał do końca tygodnia. Podczas przerw uczniowie mogli zawieszać na specjalnej tablicy karteczki z miłymi słowami, wierszykami, rymowankami do wybranych osób (kolegów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły) oraz z pozdrowieniami, podziękowaniami czy przeprosinami dla wybranych przez siebie osób.

            Środa 25 listopada był to DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW - każdy uczeń losował kartkę z dobrym uczynkiem, który miał wypełnić w ciągu dnia. Listę dobrych uczynków przygotował Samorząd Uczniowski. Na długiej przerwie Samorząd Uczniowski przeprowadził kilka zabaw dla dzieci z młodszych klas. W środę przewodniczący klas zawiesili także na drzwiach swoich klas Szkolne Kodeksy Życzliwości przygotowane przez zespoły uczniów klas I-VI.

            W czwartek klasy ukończyły wykonanie Drzewka Życzliwości. Na długiej przerwie chór przygotowany przez p. Małgorzatę Iwanicką zaśpiewał przepiękną piosenkę o życzliwości. W tym dniu korytarz szkolny zabłysnął kolorami i wypełniony był pozytywną energią. Na ścianach, gazetkach, tablicach wisiały plakaty promujące życzliwość, Szkolne Kodeksy Życzliwości oraz pojawiły się Drzewka Życzliwości, a Szkolny Ogród Życzliwości przyciągał uwagę i zmuszał do refleksji nad ideą tygodnia.

            Podsumowanie Tygodnia Życzliwości i Kultury nastąpiło na apelu w piątek 27 listopada.

            Jury konkursowe – dyrektor szkoły, nauczyciele nie będący wychowawcami klas, pracownicy obsługi i administracji ocenili odbywające się konkursy.

            Oto wyniki:

                • W konkursach na plakat promujący życzliwość, na najładniejsze Drzewko Życzliwości oraz na Szkolny Kodeks Życzliwości wszystkie klasy zajęły pierwsze miejsca. Trudno było wybrać te najładniejsze prace, bo wszystkie przepięknie oddawały ideę życzliwości, a przy tym były oryginalne i pozytywnie zaskakujące. Każda klasa otrzymała dyplom oraz torbę pełną słodkości.
              • Tytuł Króla/Królowej Szkolnego Orderu Życzliwości otrzymali:

            klasa I - Anastazja Dolińska

            klasa II - Ania Gajewska

            klasa III - Lidia Gajewska

            klasa IV - Bartłomiej Jaszczyk

            klasa V - Klaudia Syroka

            klasa VI - Weronika Dąbrowska.

              • Tytuł najżyczliwszego ucznia Szkoły Podstawowej w Broczynie, uzyskując jednakową liczbę głosów, otrzymali uczniowie klasy VI: Hanna Kostecka oraz Marcin Kapiszewski.
              • Tytuł Przyjaciela Dzieci otrzymała Pani Dyrektor Edyta Romanowicz oraz Panie Karolina Żaczek i Joanna Winniak.

            Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody, które mogliśmy zakupić dzięki wsparciu Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czaplinku. Dziękujemy…

            Na koniec tygodnia Życzliwości i Kultury wszyscy uczniowie szkoły wspólnie z nauczycielami i pracownikami zaśpiewali piosenkę „W przyjaźni siła”, która towarzyszyła dzieciom przez cały tydzień.

             

             

            Wszystkim wychowawcom klas oraz Samorządowi Uczniowskiemu pod opieką p. Karoliny Zaczek dziękujemy za pomoc w organizacji Tygodnia Życzliwości i Kultury. Uczniom życzymy, aby pomysły i doświadczenia z TYGODNIA ŻYCZLIWOŚCI i KULTURY znalazły odzwierciedlenie w ich codziennym życiu.

          • Profilaktyka w szkole

          • W ramach realizacji założeń Szkolnego Programu Profilaktyki        w naszej szkole odbyły się następujące przedsięwzięcia:

            • 19 listopada, w związku z obchodami Światowego Dnia Rzucania Palenia, uczniowie klas IV – VI mieli okazję zapoznać się z prezentacją multimedialną na temat skutków palenia papierosów i ich negatywnego wpływu na zdrowie i życie człowieka.

            • 25 listopada odbyły się w szkole Warsztaty Profilaktyczne dla uczniów klas IV – VI przeprowadzone przez Polskie Centrum Profilaktyki w Krakowie, których tematem były: „ Dopalacze – o spustoszeniu, jakie wywołują w organizmie człowieka”.

            • 26 listopada uczniowie klas IV – VI wzięli udział w spektaklu profilaktycznym – „ABC Mocarza” w wykonaniu artystów ART METANOIA BRUNO ZMARLICKI.

            Udział w Warsztatach Profilaktycznych oraz przedstawieniu pozwoliły uczniom zyskać i utrwalić wiedzę na temat dopalaczy, ich niebezpiecznego działania na organizm młodego człowieka, poznać przyczyny sięgania po środki psychoaktywne oraz wspomogły w wypracowaniu skutecznej, odmownej postawy na wypadek nakłaniania do zażycia dopalaczy.

            Nie zapominając o najmłodszych uczniach szkoły, klasy I – III w dniu 02 grudnia będą mieli okazję obejrzeć spektakl profilaktyczny pt. „Czerwony Kapturek”.

            Składamy ogromne podziękowania Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czaplinku za sfinansowanie działań profilaktycznych.

             

             

             

          • Andrzejki

          • Listopad to miesiąc niezwykły. Zaczyna się od zabawy halloweenowej, potem nastaje cisza, kiedy wspominamy naszych bliskich , którzy odeszli. W końcu przychodzą  ANDRZEJKI. A jeśli Andrzejki, to zabawa, wróżby  i swawole.

                        26 listopada w naszej szkole odbyła się ZABAWA ANDRZEJKOWA, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Była to wspólna zabawa wszystkich uczniów klas I-VI, którzy bardzo licznie na nią przybyli. Bawiąc się wspólnie, zostawiali wiele emocji podczas wróżb. Emocje przy ustawianiu butów w kolejce do drzwi, były ogromne. Każdy chciał być tym pierwszym, tą pierwszą.  Tradycyjnie szkolne wróżki p. Joanna, p. Karolina i p. Małgosia,  przygotowały wiele ciekawych wróżb. Na parkiecie razem ze swoimi uczniami, szalały w zabawie  wychowawczynie z klas I-III.  

            Był to wspaniały, magiczny wieczór. Teraz już tylko czekamy na spełnienie wywróżonych marzeń .

             

            Opiekun SU

            Karolina Żaczek

          • Wyjazd na basen

          • 17 listopada 2015 r. uczniowie klas II - VI uczestniczyli w  wyjeździe na basen do Świdwina. Wycieczka została zorganizowana w celu zaprezentowania uczniom alternatywnej formy spędzania czasu wolnego, innej od preferowanej przez dzieci w postaci wielogodzinnego spędzania czasu przy komputerze. Wyjazd  był świetną zabawą i integracją. Uczniowie pod opieką ratowników i opiekunów mogli wykazać się umiejętnością pływania oraz korzystać ze wszystkich dostępnych atrakcji. Czas spędzony na basenie był dobrym sposobem na relaks. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia taka wycieczka. Wszyscy po półtoragodzinnym wodnym szaleństwie jednogłośnie oznajmili, że takich wyjazdów im brakowało.Dzięki finansowemu wsparciu Kabel Technik Polska w Czaplinku cena wyjazdu była bardzo niska i skorzystało z niego bardzo wielu uczniów. Sponsorowi serdecznie dziękujemy!

          • Świętowanie niepodległości

          • W przededniu 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w szkole odbył się uroczysty apel. Podczas uroczystości przypomniane zostały dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Uzupełnieniem montażu słowno- muzycznego był występ szkolnego koła teatralnego, który przygotował  na ten wyjątkowy dzień piosenki o tematyce patriotycznej.

                        W dalszej części dnia najmłodsi uczniowie szkoły przystąpili do konkursu „Wokół symboli narodowych”. Przeprowadzony on został na poziomie dwóch grup wiekowych: klasy 1 i klasy 2–3.  Zadaniem uczestników był  rozwiązanie testu dotyczącego symboli narodowych, przygotowanego przez Instytut Pamięci Narodowej w Szczecinie. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

             

             

             

          • Z wizytą w bibliotece publicznej

          • 4 listopada 2015 r. Bibliotekę Publiczną w Czaplinku odwiedzili uczniowie klasy I i III Szkoły Podstawowej w Broczynie, którzy uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych. Podczas spotkania dzieci poznały historie pisma i książki od czasów starożytnych do współczesności w formie prezentacji. Wysłuchały opowiadania z książki W. Cichonia pt. „Gdzie jesteś Cukierku?”. Na zakończenie zajęć uczniowie układali rozsypankę z pojęciami dotyczącymi historii książki. Wszyscy zadanie wykonali doskonale. Na pamiątkę spotkania, każdy uczeń otrzymał zakładkę do książki.  Zajęcia biblioteczne prowadzili. Pani Eugenia Szastko , Pani Hanna Rymar i Pan Piotr Sedyk. Uczniowie dowiedzieli się jak działa Biblioteka Publiczna i jakie są jej zadania.

          • Wieści ze świetlicy szkolnej

          • W środę ( 28. 10.2015 ) ramach zajęć świetlicowych odbył się konkurs wiedzy o bezpieczeństwie dla klas I-III „Jestem grzeczny i bezpieczny”.

                            Celem konkursu było przypomnienie młodszym dzieciom, jak umiejętnie i uważnie należy dbać o bezpieczeństwo swoje i innych . Drużyny składające się z losowo wybranych uczniów, zmagały się z krzyżówkami, rysunkami, rozsypankami  obrazkowymi oraz odpowiadały na pytania. Zwycięskie zespoły otrzymały nagrody, a każdy uczestnik  magnez na lodówkę z ważnymi numerami alarmowymi. Czas minął pożytecznie i przyjemnie.

          • KOMUNIKAT

          • W środę, 28. 10 .2015 r. od godz, 9:00 w szkole będzie logopeda -pani Danuta Sycz. Zapraszamy na konsultacje zainteresowanych rodziców z dziećmi.

        • DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY
          • DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY

          • Tradycyjnie już zapraszamy Państwa na spotkania z wychowawcami i nauczycielami uczącymi w naszej szkole w dniu 28.10.2015 r. (środa) od godziny 15:00.

        • Festyn Ziemniaka
          • Festyn Ziemniaka

          • We wtorkowe przedpołudnie, 20 października 2015r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Broczynie  po raz kolejny udali się do Trzcińca, aby
            wziąć udział w „Święcie Pieczonego Ziemniaka”. Impreza ta ma już swoją tradycję. Odbywa się corocznie, gdy jesień na dobre u nas zagości. Zabawom towarzyszyli: gospodarz miejscowej świetlicy,  nauczyciele oraz dyrektor Czaplineckiego Ośrodka Kultury  wraz z małżonką Choć pogoda nie była zbyt łaskawa, to jednak humory wszystkim dopisały, więc i zabawa była znakomita. Ziemniaczane podchody i zawody sportowe, min.: wyścigi z ziemniakiem na łyżce, sadzenie ziemniaka, bieg z ziemniakiem w parze - to tylko nieliczne atrakcje przygotowane na ten dzień dla naszych uczniów przez sołtys Trzcińca Panią Anetę Groździej. Podczas, gdy zespoły klasowe rywalizowały między sobą, komisja konkursowa oceniała wykonane wcześniej prace plastyczne pt. „Jesienny pejzaż” oraz kompozycje jesiennych bukietów. Nagrodzeni w kategorii klas I- III zostali: Mikołaj Paszek – kl.II, Lidia Gajewska – kl.III i Anitka Kosiorek – kl.II. Natomiast w drugiej  kategorii wiekowej nagrody przyznano:Amelce Storczyk –kl.VI, Hani Kosteckiej – kl.VI oraz Alicji Józepczuk – kl.V.  Po wyczerpujących, ale niezwykle przyjemnych konkurencjach, jak na piknik przystało nikogo nie ominął smaczny poczęstunek  przygotowany przez mamy przybyłe na tę uroczystość: p. Czernielewską i p. Marut. Były kiełbaski i racuchy, słodycze oraz ciepła herbata

              Tegoroczne „Święto Pieczonego Ziemniaka” było dla wszystkich okazją do wspaniałej i wesołej zabawy. Każdy wracał do domu z uśmiechem na twarzy i nadzieją na ponowne spotkanie za rok

             Składamy serdeczne podziękowanie sołtys Trzcińca Pani Anecie Groździej za kolejną wspaniałą imprezę oraz przybyłym mamom,  które z wielkim zaangażowaniem pomogły w  jej przygotowaniu.

             

             

             

          • Ślubowanie

          • 08 października do społeczności Szkoły Podstawowej w Broczynie zostało przyjętych 16 uczniów klasy pierwszej.

                        Na uroczystość ŚLUBOWANIA przybyło wielu zaproszonych gości : Burmistrz Czaplinka pan Adam Kośmider, Inspektor ds.Oświaty pani Barbara Dąbrowska –Łątkowska, Sołtys Trzcińca pani Aneta Groździej, Sołtys Machlin pani Anna Kucharczyk, Sołtys Byszkowa i Kamiennej Góry pan Maciej Myk, rodzice pierwszoklasistów, koledzy i koleżanki z klas II-III oraz Samorząd Uczniowski.

                        Pod czujnym okiem wychowawczyni pani Karoliny Żaczek, pierwszaki udały się w podróż do KRAINY SZKOŁOLANDII, gdzie król Ołówkos wraz z małżonką poddali ich wielu próbom. Nasz dzielna „szesnastka” pięknie recytowała wiersze, śpiewała piosenki, rozwiązywała zagadki i zadania matematyczne. Zatroskani i szczęśliwi mali uczniowie doczekali się gromkich braw.

                        Po części artystycznej, pierwszaki  złożyły uroczyste ślubowanie i zostały oficjalnie pasowane przez panią Dyrektor Edytę Romanowicz na uczniów Szkoły Podstawowej w Broczynie. Następnie zaproszeni goście przekazali naszym najmłodszym serdeczne życzenia: samych piątek i szóstek oraz życzyli im pomyślności w szkole. W „ALEI PIERWSZAKÓW” zostało posadzone kolejne drzewko. Dzień pełen wrażeń zakończył się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców pierwszoklasistów.

          • 70. Urodziny Szkoły

          • „Przeżyte chwile nie giną. Nie wiemy nigdy, kiedy wypłyną z dalekiej przeszłości, by nałożyć się na to, co przeżywamy obecnie” 
                                                                                                                                                                                                                           - Larysa Mitzner

                     

                        02  października 2015 r. to data szczególna. W tym dniu obchodziliśmy 70 -lecie istnienia Szkoły Podstawowej w Broczynie. Ten, jakże uroczysty w życiu szkolnej społeczności dzień rozpoczął się Mszą Świętą w miejscowym kościele. Po nabożeństwie uczniowie wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi skierowali kroki w stronę odświętnie przygotowanej sali wiejskiej, gdzie kontynuowano obchody jubileuszu.

                        Na uroczystość 70 – lecia przybyli przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół,  byli dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy, starsze i młodsze  pokolenie absolwentów oraz rodzice i uczniowie szkoły. Gości powitała dyrektor pani Edyta Romanowicz. W swoim przemówieniu, zwróciła uwagę na wkład wniesiony przez byłych i obecnych pracowników w funkcjonowanie szkoły oraz nakreśliła jej dzisiejszy charakter.

            W dalszej części odbyły się  okolicznościowe wystąpieniach.  Głos zabrali:

            p. Stanisław Mikołajczyk, przewodniczący Rady Powiatu Drawskiego

            p. Adam Kośmider, burmistrz Czaplinka

            p. Wacław Mierzejewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Czaplinku

            p. Marcin Naruszewicz , dyrektor Czaplineckiego Ośrodka Kultury

            p. Dorota Lisiecka, dyrektor szkoły w latach 1987–2004,

            składając wszystkim pracownikom i uczniom szkoły gratulacje z okazji Jubileuszu oraz życzenia dalszych osiągnięć i sukcesów. Na ręce Pani Dyrektor przekazali okolicznościowe upominki.

                        W trakcie jubileuszu przedstawiono wydarzenia i fakty z kart historii szkoły, która jest bardzo bogata, sięga roku 1945. Wtedy właśnie powstała. Pierwszym dyrektorem szkoły, liczącej wówczas kilku uczniów, był pan Jan Lemanowicz. Na przestrzeni siedemdziesięciu lat,  szkoła zmieniła swoje wnętrze, zmienili się jej pracownicy i nauczyciele. Jednak, jedno nie uległo zmianie, nasza szkoła  jest tą samą, małą wiejską szkołą, do której, tak jak niegdyś chodzą dzieci szukające wrażeń i nowych doświadczeń.

                         Po części oficjalnej uczniowie  zaprezentowali program słowno - muzyczny. Był on okazją do wspomnień, refleksją nad przemijającym czasem, a także przypomnieniem, że szkoła to miejsce, gdzie oprócz nauki przeżywa się chwile radości i nawiązuje przyjaźnie. Na zakończenie  wniesiono jubileuszowe torty,  a wszyscy odśpiewali Jubilatce „Sto lat”.
                      Przybyli goście, absolwenci, zostali zaproszeni do zwiedzania szkoły i obejrzenia przygotowanych na tę okoliczność materiałów. Aby ułatwić im „podróż sentymentalną” w przeszłość, wyeksponowano stare kroniki szkolne i pamiątkowe zdjęcia. Przygotowano również wystawę prac plastycznych i literackich. Na gości czekała jeszcze jedna niespodzianka, poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych uczniów.

            Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i  uczestniczyli w tej wyjątkowej uroczystości.

            Zorganizowanie Jubileuszu 70-lecia szkoły nie byłoby możliwe bez życzliwości, pomocy i ofiarności wielu osób, firm, instytucji i sympatyków szkoły.

             Wszystkim składamy serdeczne podziękowanie.

          • Grzybobranie

          •  

            03 października czternaścioro uczniów naszej szkoły z klas IV-VI wraz z nauczycielami:  p. Karoliną Żaczek, p. Joanną Winniak i p. Damianem Koszko wybrało się  na grzybobranie.

            Udział w imprezie zasponsorowało i zorganizowało Nadleśnictwo Borne Sulinowo. Trzy drużyny naszych uczniów: „Sowy”, „Zające” i „Lisy” rywalizowały z innymi zespołami zbierając grzyby. Wcześniej wzięliśmy udział w ciekawym szkoleniu na temat jadalnych  i trujących grzybów. Po zakończonym „leśnym maratonie” na grzybiarzy czekał ciepły posiłek oraz słodka niespodzianka. Na terenie Domu Pomocy społecznej w Bornym Sulinowie uczniowie wzięli udział w wielu ciekawych konkurencjach oraz w loterii fantowej.

                        Ten słoneczny, październikowy dzień wypełniliśmy nauką, zabawą i integracją międzypokoleniową. Wszyscy wrócili do domów uśmiechnięci i obdarowani pachnącymi skarbami lasu- grzybkami.

                        Dziękujemy Nadleśnictwu Borne Sulinowo za gościnę i darz bór.

          • Spotkanie ze strażakiem

          • Jednym z celów edukacyjnych szkoły jest wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych. Dziecko rozpoczynające naukę w szkole podstawowej powinno wiedzieć, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia  i gdzie można otrzymać pomoc, umieć o nią poprosić. W ramach zajęć z zakresu bezpieczeństwa  24 września 2015r  w  naszej szkole  odbyło się spotkanie z   druhem Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzcińcu panem Adamem Wójtowiczem.

            W trakcie spotkania strażak zaznajomił dzieci  ze swoją  pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku.  Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.  Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechał pan Adam. Dzieci   z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej  i odpowiedzialnej pracy, strażacy. Każde dziecko mogło obejrzeć go z zewnątrz, a także posiedzieć w środku, chętni mogli przymierzyć hełm strażacki .

            Było to ciekawe i pouczające spotkanie, za które bardzo gorąco dziękujemy .

             

             

            K. Żaczek

          • Bezpieczni w ruchu drogowm

          • W trzecim tygodniu września szkołę odwiedził nasz dzielnicowy pan Grzegorz Jurczyszyn                       z Komendy Policji Miejskiej w Czaplinku. Spotkanie zostało podzielone na dwa  bloki: dla klas młodszych oraz starszych. W pierwszym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-III. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem. Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Pan policjant uczulił także uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów  podczas podróży samochodem. Przypomniał, że przywilej jazdy na przednim siedzeniu samochodu dotyczy tylko tych, którzy mają ukończone 12 lat. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa o ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. Na koniec spotkania pan policjant pozwolił uczniom klasy I usiąść w wozie policyjnym, co wywołało ogromną radość wśród najmłodszych.

            Następnie Policjant spotkał się z uczniami klas IV –VI, którym przekazał wiele cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa:

            •  w ruchu drogowym

            • ­ w drodze do i ze szkoły

            • ­  w Internecie

            • ­  w kontaktach z obcymi

            • ­  podczas zabawy.

            Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali  pogadanki dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty oraz pasażera. Zostali również uwrażliwieni na potrzebę bycia widocznym na drodze, czemu służyć mają elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Policjant poinformował także uczniów, że nie należy ufać osobom, z którymi zawieramy znajomości poprzez Internet, należy być ostrożnym  w kontaktowaniu się z innymi za pośrednictwem komunikatorów, nie należy przyjmować niczego od osób obcych. Te oraz wiele innych zasad zostały przypomniane dzieciom. Było to ciekawe  i pouczające spotkanie, za które bardzo gorąco dziękujemy .

             

            K. Żaczek

          • Akcja "Sprzątanie Świata"

          • Sprzątanie Świata  jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia. „Sprzątanie Świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz   z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzone są  działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling. W naszej szkole akcja  odbyła się 18 września 2015r. Uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami udali się na sprzątnie do Motarzewa. Po wyczerpującym spacerze, obfitującym w wiele worków śmieci, na naszych najmłodszych wolontariuszy czekało ognisko z kiełbaskami, zorganizowane przez Państwo Elżbietę i Stanisława Sobkowskich. Starsi uczniowie razem z wychowawcami udali się na sprzątanie nadbrzeża i parku w Broczynie. Ta akcja również zakończyła się dużą ilością nazbieranych śmieci i ogniskiem.

          • Witaj szkoło!

          • 1 września 2015 roku uczniowie naszej szkoły rozpoczęli kolejny rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.00 uroczysta Msza Święta w kościele. Następnie uczniowie wraz z opiekunami, nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9.00 na placu przed budynkiem szkoły odbył się pierwszy powakacyjny apel. Na inauguracji nowego roku szkolnego 2015/2016 oprócz uczniów klas I-VI, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice, prawni opiekunowie oraz Burmistrz Czaplinka Adam Kośmider. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu flagowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie w swoich wystąpieniach zarówno pani Dyrektor,  jak również pan Burmistrz życzyli zgromadzonej społeczności szkolnej wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności . Szczególne słowa zostały skierowane do dzieci klasy pierwszej oraz ich rodziców. Pod okiem wychowawczyni pani Karoliny Żaczek złożyli oni  w kronice szkolnej swój pierwszy ślad-odcisk palca. Z dniem 01 września pracę w naszej szkole rozpoczęło trzech nauczycieli: pani Dorota Baczyńska, pani Joanna Mroczek  i pan Damian Koszko.
            Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16 odbędzie się 01 września o godz. 9:00

            Plan dowożenia uczniów na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego  - tutaj plan  .pdf