• Dzień Pluszowego Misia

          • W piątek 25 listopada 2016r.  uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione misie   i pluszowe zabawki. Podczas zajęć świetlicowych przeprowadzono konkurs plastyczny dla najmłodszych pt.„Mój Miś”, w którym:       

            I miejsce zajęła Kornelia Barna z kl. II,

            II miejsce przypadło Mai Kubowicz uczennicy kl. I,

            III miejsce zajęła trzecioklasistka Wiktoria Sapińska.

            Wspaniałe prace dzieci ozdobiły korytarzową galerię. 

          • Warsztaty z pierwszej pomocy

          • Każdy z nas może stać się świadkiem wypadku lub nagłego zachorowania, które będzie stanowiło zagrożenie dla zdrowia lub życia osoby poszkodowanej. Ponieważ czas niezbędny na przybycie pierwszych zespołów ratunkowych to co najmniej kilka minut, bardzo ważne jest podjęcie właściwych działań mających na celu podtrzymanie życia lub zminimalizowanie niekorzystnych skutków zdarzenia. Warto zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Z tego też powodu 28 listopada 2016r. uczniów naszej szkoły odwiedził zespół młodzieży ponad gimnazjalnej  RESCUE TEAM ZSP CZAPLINEK. Młodzi ratownicy spotkali się z uczniami klas I-III. Nasi mali uczniowie nie mogli się dosłownie doczekać tych wspaniałych gości. Młodzi ratownicy postarali się , aby dzieci w sposób kreatywny dowiedziały się jak należy się zachować w obliczu trudnych, skrajnych sytuacji.Dzieci nauczyły się jak reagować, gdy ktoś straci przytomność, jak pomóc poszkodowanym, jak zatamować krwotok, jak zabandażować ranę. …..Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że mogli się uczyć praktycznie.

            Serdecznie dziękujemy naszym młodym ratownikom, za ciekawe i bardzo praktyczne zajęcia. 

          • Jesienne spotkania z książką

          • W ramach projektu Działaj Lokalnie „ Wędrówki  przez sztukę ” we wtorkowe i środowe popołudnie 28 i 29 listopada 2016r.  na świetlicach wiejskich w Broczynie i Trzcińca odbyły się jesienne spotkania z książką. Spotkania przygotowane zostały przez panie Karolinę Żaczek, Marzenę Ślozowską i Joannę Winniak. Czytanie w dzisiejszych czasach jest dużo ważniejsze niż wcześniej. Czytając dziecku i z dzieckiem poświęcamy mu swój czas, uwagę, pełne zaangażowanie, przekazujemy swój entuzjazm do czytania. Książki rozwijają inteligencję i wyobraźnię  dziecka, wzbogacają jego słownictwo, uczą ładnego budowania zdań…Organizując te spotkania chciałyśmy uświadomić dzieciom, jak miło można spędzić wspólne chwile czytając książki. Utwór, który zaprezentowałyśmy dzieciom to wspaniała książka Grzegorza Kasdepke „ Bon czy ton”. Przeczytane przez nas fragmenty przekazały dzieciom wiedzę, o tym, jak człowiek dobrze wychowany zachowuje się w różnych sytuacjach. Nasi słuchacze chętnie wykonywali różnorodne przygotowane przez nas zadania. Cieszy nas to, że czytałyśmy nie tylko my, ale czytały również dzieci, panie ze świetlic, przybyli rodzice. Były to bardzo miłe popołudnia. Mamy nadzieję, że udało nam się zaszczepić w dzieciach iskierkę motywującą ich do czytania. Serdecznie dziękujemy paniom  Agnieszce Hnatowskiej i Anecie Groździej za miłe przyjęcie na świetlicach.

             

             

                                                                                            

          • Prawa Dziecka

          • W poniedziałek  21.XI.2016 w związku z Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka pedagog szkolny w klasach I-III i IV-VI zaprezentował prezentację multimedialną na temat Praw Dziecka. Na szóstej godzinie lekcyjnej odbyło się spotkanie z policjantami Grzegorzem Jurczyszynem i Arturem Antoniakiem na temat bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, jak należy zachować się będąc samemu w domu. W środę na szóstej godzinie lekcyjnej odbyło się ponowne spotkanie z policjantem dla klas IV-VI

          • Dzień Ochrony Praw Dziecka

          • 18 listopada 2016r. uczniowie z klas I-III wraz z opiekunami uczestniczyli   w przedstawieniu profilaktycznym pt.: „Kajtek szuka przyjaciela”. Wyjazd odbył się   na zaproszenie pana Stanisława Kuczyńskiego- starosty powiatu drawskiego, w ramach obchodów Dnia Ochrony Praw Dziecka. W związku z owym świętem uczniowie z klas I-III wzięli także udział w konkursie plastycznym „Mam prawo do…”. 

          • Spotkanie z Kuratorem Sądowym

          • Dnia 09.11.2016 r. w Szkole Podstawowej w Broczynie odbyło się spotkanie z Kuratorem Zawodowym z Sądu Rejonowego w Drawsku Pomorskim p. Stanisławą Hofman. W spotkaniu uczestniczyli niektórzy rodzice uczniów klasy V. Celem rozmów było uświadomienie rodzicom konsekwencji prawnych w przypadku nieprzestrzegania norm społecznych przez  ich dzieci oraz kształtowanie odpowiedzialności za własne postępowanie. W wyniku spotkania zawarto kontrakty z rodzicami i ich dziećmi

          • Konkurs literacki

          • 02 listopada 2016r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Broczynie przystąpili do konkursu literackiego pt. " Ojczyzną moją jest Polska". Wzięło w nim udział 26 uczniów z klas IV-VI. Zwyciężczynią została Klaudia Syroka - ucz kl. VI, drugie miejsce zajął Bartłomiej Gryglewicz - ucz. kl. VI, trzecie miejsce zajął Jan Afeltowicz - ucz. kl. VI. Nagrodzone wiersze zostały odczytane na szkolnym apelu  z okazji Narodowego Święta niepodległości.

          • Król Lew

          • 26 października 2016r. dzieci z klas I-III wraz z opiekunami udali się                                do Czaplineckiego Ośrodka Kultury na spektakl pt.: „Król Lew”. Aktorami byli uczniowie           i nauczyciele z Zespołu Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie                    oraz wychowanki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku. Wspaniała gra aktorska, muzyka oraz kostiumy dały widzom niezapomnianą dawkę wrażeń. 

          • Z ortografią za pan brat

          • Pod koniec października 2016 r. uczniowie klas IV-VI przystąpili do konkursu ortograficznego - " Z ortografią za pan brat". W potyczkach wzięło udział 11 osób:    3 os. z kl. IV, 4 os. z kl. V i 4 os. z kl. VI. Zwycięzcą tegorocznej edycji został Maciej Skrzypa - uczeń klasy V. Otrzymał on tytuł " Mistrza ortografii". Tytuł "Wicemistrzyni ortografii" otrzymała Julita Kosiorek - uczennica klasy VI. Nad całością konkursu czuwała p. Małgorzata Iwanicka.

          • Dzień Chłopaka

          • 28 września 2016r. w naszej szkole uroczyście i wesoło obchodziliśmy DZIEŃ CHŁOPAKA.   Żeńska część szkolnej rodziny , przygotowała małą uroczystość dla panów i chłopców  z naszej szkoły. W szranki o tytuł „ SUPERMENA”  stanęli panowie : Władysław Woś, Paweł Kibitlewski, Adam Godziemba-Trytek, Ks. Jacek Maszkowski, Roman Obarzanek, Ryszard Kupczyk. Dzielnym panom towarzyszyli asystenci – uczniowie : Jakub Hnatowski, Bartłomiej Jaszczyk, Alexander Hoogstege, Hubert Kucharczyk, Cyprian Rutkowski….Przed uczestnikami zabawy postawiono wiele trudnych konkurencji. Pierwszą z nich było między innymi przyszycie guzików. Panowie i ich asystenci doskonale wykonali przysiady, kokardy, które zawiązano dziewczynkom na kitkach były urocze i doskonałe. Wiele emocji wzbudziły działania praktyczne, podczas których należało wbić w deseczkę dużego gwoździa małym młoteczkiem.  Cisza , która towarzyszyła temu zajęciu była niesamowita. Test z rozpoznawania marek samochodów, wszyscy zdali zadowalająco. Na koniec, nasi bohaterowie sprawdzili swoje kubki smakowe i rozpoznawali używane w kuchni przyprawy, warzywa i owoce.

          • Spotkanie z policjantem

          • 22 września 2016r. uczennice klasy pierwszej odwiedził policjant, pan Grzegorz Jurczyszyn. Przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa na drogach. Dzieci mogły zadać panu Grzegorzowi nurtujące je pytania, a same pochwaliły się znajomością znaków drogowych oraz zasadami poruszania się po drogach. Pan policjant podarował uczennicom odblaski, które przydadzą się szczególnie na pochmurne jesienne i zimowe dni. 

        • Tydzień Życzliwości
          • Tydzień Życzliwości

          • W dniach 21-25 listopada obchodzony był Tydzień Życzliwości, przygotowany przez panie Karolinę Żaczek i Małgorzatę Kryczka. Celem podjętych zadań było wzmocnienie właściwych zachowań uczniów naszej szkoły w szczególności kultury słowa . Życzliwość i serdeczność to cechy, dzięki którym żyje się łatwiej, przyjemniej i zdrowiej. Uśmiech, miłe słowo, przyjazny gest potrafią zdziałać więcej niż prezent. Uczniowie mili, kulturalni, odpowiedzialni i uczynni mają więcej kolegów i przyjaciół. Rozpoczęliśmy szkolne święto apelem, na którym uczniowie zostali zapoznani z całym harmonogramem obchodów całego tygodnia.

            W poniedziałek  21.XI.2016 w związku z Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka (20.XI.) pedagog szkolny w klasach I-III i IV-VI zaprezentował prezentację multimedialną na temat Praw Dziecka. Na szóstej godzinie lekcyjnej odbyło się spotkanie z policjantami Grzegorzem Jurczyszynem i Arturem Antoniakiem na temat bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, jak należy zachować się będąc samemu w domu.We wtorek 22.XI.2016 na szkolnym korytarzu pojawiła się tablica z hasłem „ ZATRZYMAJSIĘ KOLEGO I NAPISZ COŚ MIŁEGO”, na której uczniowie zapisali  podziękowania, miłe słowa skierowane do kolegów , nauczycieli, pracowników szkoły. Każda klasa otrzymała na kartce napisane życzliwe hasło, które  pięknie przyozdobiła i zawiesiła na drzwiach klasy.W środę 23.XI.2016 wychowawcy w klasach przeprowadzili plebiscyt na KRÓLA/Królową ŻYCZLIWOŚCI . W wyniku głosowania wśród życzliwych uczniów znaleźli się :

            1. Maja Kubowicz –kl.1
            2. Anastazja Dolińska –kl.2
            3. Anna Gajewska – kl.3
            4. Dominik Milczach – kl.4
            5. Bartłomiej Jaszczyk – kl.5
            6. Klaudia  Syroka – kl.6

            Na szóstej godzinie lekcyjnej odbyło się ponownie spotkanie z policjantem, w którym tym razem wzięli udział uczniowie klas I-III.  . „Życzliwi w szkole”  uczniowie , którzy przyszli  do szkoły ubrani na żółto,  nie byli pytani przez Życzliwych Nauczycieli.

            W czwartek 24.XI. 2016 uczniowie z wychowawcami ozdobili otrzymane sylwetki ludzi,

            z których na korytarzu utworzono łańcuch życzliwości. Kolejnym zadaniem dla uczniów starszych była opieka nad młodszymi. Pamiętając o życzliwości na co dzień, nie tylko od święta każdy postarał się w drodze powrotnej do domu spełnić jeden dobry uczynek.

            W piątek 25.XI.2016 uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione misie i pluszowe zabawki. Na długiej przerwie zostali zapoznani z historią powstania obchodów Dnia Pluszowego Misia. Przeprowadzono również konkurs plastyczny dla najmłodszych pt. „Mój Miś”, w którym:       

            I miejsce zajęła Kornelia Barna z kl. II,

            II miejsce przypadło Mai Kubowicz uczennicy kl. I,

            III miejsce zajęła trzecioklasistka Wiktoria Sapińska.

            Ponadto klasa IV przygotowała tablicę informacyjną o przysmaku wszystkich misiów  . Przygotowano również małą degustację różnego rodzaju miodów.

                        Mamy nadzieję, że życzliwość zagościła na dobre w sercach naszych uczniów.

                                                                                                                                  K. Żaczek, M. Kryczka 

          • DEN

          • 13.10.2016r. w Szkole Podstawowej w Broczynie odbył się uroczysty apel z okazji D.E.N. przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Zabawne scenki oraz życzenia, a także tańce urozmaiciły występ młodych talentów. Miła atmosfera sprawiła, iż wszyscy zgromadzeni na uroczystości poczuli się nadzwyczaj wyjątkowo.

             

          • Warsztaty decupage

          • W czwartkowe popołudnie  17 listopada br.  w świetlicy wiejskiej w Broczynie odbyły się warsztaty z zakresu sztuki rękodzielniczej –decupage skierowane do lokalnej społeczności . Zostały  zorganizowane w ramach projektu realizowanego przez naszą szkołę „Wędrówki przez sztukę”. Warsztaty prowadziła pani Emilia Niemyt, miłośniczka decupage. Uczestnicy zajęć zapoznali się z nową techniką zdobienia przy użyciu serwetek. Mieli okazje ozdobić wiele przedmiotów ze szkła. Dobieranie, precyzyjne wycinanie oraz naklejanie elementów ozdobnych do dekorowanych przedmiotów wymagało dużej precyzji, dostarczając przy tym wiele satysfakcji i radości z samego tworzenia. Zajęcia zapewne na długo zapadną w pamięci ze względu na to, iż warsztaty plastyczne zawsze są źródłem przyjemności, doznań estetycznych i dają możliwość rozwinięcia skrzydeł wyobraźni. 

        • Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości
          • Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

          • W dniu 10 listopada 2016 roku odbył się uroczysty apel z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę – Narodowe Święto Niepodległości. W uroczystości brali wszyscy uczniowie i nauczyciele. Z tej okazji został miał miejsce występ artystyczny przygotowany przez Pana Romana Obarzanka, Panią Joannę Mroczek i Pana Adama Godziembę - Trytka. Uczniowie klas IV-VI recytowali okolicznościowe wiersze oraz śpiewali pieśni przygotowane a nawiązujące do święta niepodległości.  Uczniowie klas I i II zatańczyli uroczyście Poloneza, przygotowanego pod kierunkiem Pani Małgorzaty Iwanickiej. Po zakończeniu uroczystego apelu wręczono uczniom biorącym udział w konkursach szkolnych:  matematycznym, polonistycznym oraz czytelniczym pt,, Głośne czytanie”, nagrody i dyplomy. 

          • 28 października br. w  naszej szkole w ramach projektu „Działaj Lokalnie” odbył się Konkurs Piosenki "Na Jesienną Nutę". Konkurs został przeprowadzony w dwóch grupach i dwóch kategoriach wiekowych. Na scenie prezentowali się soliści oraz zespoły dziecięce. Uczestnicy zaprezentowali po jednym utworze o tematyce jesiennej. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody zakupione z otrzymanego dofinansowania.

        • Konkurs matematyczny
          • Konkurs matematyczny

          • W dniu 19 października 2016r. w Szkole Podstawowej w Broczynie odbył się konkurs matematyczny pod hasłem „Matematyka nie tylko uczy, ale i bawi”. Konkurs polegał na tym, aby wykazać się umiejętnością pamięciowego liczenia w zakresie do 100 z czterech podstawowych działań matematycznych (dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie) w jak najkrótszym czasie. Do konkursu przystąpiło 12 chętnych uczniów z klasy IV, V, VI.Wyniki konkursu:

            Miejsce

            Nazwisko i imię

            Klasa

            I

            Gryglewicz Bartłomiej

            VI

            II

            Rutkowski Jakub

            V

            III

            Bołtun Jędrzej

            IV


             

             

            Prowadzący: Władysław Woś

          • Literackie potyczki

          • 8 listopada 2016 roku w Miejsko –Gminnej Bibliotece Publicznej im. Jana Chryzostoma Paska w Czaplinku odbył się konkurs czytelniczy ,,LITERACKIE POTYCZKI”. W konkursie wzięła udział klasa III.  Polegał on na rywalizacji wybranych 5 drużyn (zespołów). Celem konkursu było zachęcanie uczniów do kontaktu z książką. Uczniowie mieli do wykonania szereg zadań, np., należało podać prawidłowy tytuł książki czy odnaleźć określoną książkę na półce w bibliotece, narysować postać Kubusia Puchatka, rozwiązać krzyżówkę, rozpoznać prawidłowo tytuł bajki , odpowiedzieć prawidłowo na pytania dotyczące lektur. Każde zadanie było odpowiednio punktowane, a zwycięska drużyna zdobyła ich ogółem 35. Każdy uczestnik „potyczek” otrzymał dyplom a zwycięski zespół dodatkowo piękne nagrody książkowe.

        • Komunikat
          • Komunikat

          • 26 X 2016 od godz. 15:00 Dzień otwartej szkoły, spotkania z wychowawcami klas oraz indywidualne z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.