• IV edycja konkursu czytelniczego "Magia słów"
          • IV edycja konkursu czytelniczego "Magia słów"

          • 20 lutego 2018 roku  okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbyła się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czaplinku IV edycja Konkursu Pięknego Czytania ,, Magia słów”. Organizatorem konkursu  była Biblioteka Publiczna we współpracy z bibliotekami szkolnymi (Szkoły Podstawowej w Czaplinku oraz Szkoły Podstawowej w Broczynie). Celem konkursu było doskonalenie umiejętności pięknego czytania , kształtowanie kultury  czytelniczej wśród najmłodszych , rozwijanie twórczych talentów, budzenie zainteresowań wartościową literaturą dziecięcą, prezentacja własnych umiejętności oraz uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.

            Na zakończenie zmagań komisja wyłoniła MISTRZÓW z podziałem na grupy wiekowe /klasy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach nagrody książkowe. Szkołę Podstawową w Broczynie reprezentowali uczniowie : w kategorii klas III - ALICJA WÓJTOWICZ oraz w ktegorii klas  I - MIKOŁAJ KOCUN , który otrzymał dyplom z wyróżnieniem.

               

                                                                                                        

             

          • Jasełka

          • Ostatni dzień przed dłuższą przerwą w nauce był całkowicie poświęcony tematyce świątecznej. Tak jak co roku, uczniowie przybliżyli tajemnicę Bożego Narodzenia wystawiając przed całą szkołą jasełka. Tym razem byli to nasi najmłodsi uczniowie z klas 1-3. Przedstawienie spotkało się z wielkim uznaniem całej społeczności uczniowskiej oraz przybyłych gości, o czym świadczyły gromkie brawa, jakie artyści otrzymali po występie. Uroku świątecznemu spotkaniu nadały zaśpiewane przez szkolny chór kolędy, dzięki którym każdy obecny poczuł magię nadchodzących świąt. Po występie uczniowie przygotowywali w swoich klasach uroczyste wigilie, aby chwilę potem móc połamać się ze sobą oraz swoimi wychowawcami opłatkiem i złożyć najserdeczniejsze życzenia.
            Tego dnia odbył się również konkurs kolęd i pastorałek oraz rozstrzygnięto trzy świąteczne konkursy: „Kalendarz adwentowy”, „Najpiękniejszy anioł” i „List do świętego Mikołaja’.

          • Bożonarodzeniowe klimaty

          • 21.12.2017r. uczennice szkolnego koła teatralnego oraz chóru działającego przy szkole gościły w Salezjańskim Ośrodku Młodzieżowym w Trzcińcu na uroczystej wigilii. Podczas spotkania zaprezentowały koncert kolęd i pastorałek, uświetniając tą niezwykłą uroczystość. Obejrzały również przedstawienie jasełkowe      w wykonaniu młodych aktorów, które było dopełnieniem wigilijnej wieczerzy.

          • Komunikat

          • W zakładce "Dokumenty" znajduje się nowy statut szkoły oraz program wychowawczo - profilaktyczny

          • Turniej Mikołajkowy

          • 06.12.2017 r. zorganizowaliśmy wyjazd na halę  widowiskowo -  sportową w Czaplinku,  aby w sposób szczególny obchodzić  mikołajki . W ramach zajęć lekcyjnych przeprowadziliśmy mikołajki na sportowo.  W tej akcji uczestniczyli wszyscy uczniowie z naszej szkoły, którzy rywalizowali  ze sobą  w zmaganiach sportowych poprzez różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe. W trakcie tego wydarzenia szkolnego, dzieci mogły się wsłuchiwać w utwory muzyczne o charakterze świątecznym, a także otrzymały słodycze, by w ten sposób przybliżyć ich do nadchodzącej magii Świąt Bożego Narodzenia.

          • Dzień Białej Wstążki

          • 1 grudnia w powiecie drawskim obchodzono Dzień Białej Wstążki. Była to część międzynarodowej kampanii, która ma na celu uwrażliwiać i sprzeciwiać się przemocy wobec kobiet. Biała Wstążka jest akcją zapoczątkowaną przez mężczyzn i skierowaną do mężczyzn. Dlatego w tym dniu wszyscy panowie i chłopcy z naszej szkoły nosili Białe Wstążki solidaryzując się z wszystkimi, którzy sprzeciwiają się przemocy. Uczniowie z  klasy 4 i 5 wraz z panem Adamem Godziemba-Trytkiem propagowali również tę ideę na terenie Broczyna informując mieszkańców, zwłaszcza panów, o kampanii i jej celach. W ramach akcji odwiedzili również przedszkole, aby już najmłodszym uświadomić wielkość problemu, bowiem czym skorupka…

            Adam Godziemba-Trytek

          • Komunikat

          • Uwaga Rodzice !!!

            07 grudnia 2017 godz. 15:30 zebrania z wychowawcami klas oraz indywidualne spotkania z nauczycielami

        • Dzień Życzliwości
          • Dzień Życzliwości

          • 29 listopada 2017r.  odbył się Apel z okazji Światowego Dnia Życzliwości. Życzliwość ma tak niezwykłą moc, że wytwarza miłą atmosferę i daje wiele radości, zacieśnia więzy między ludźmi i daje możliwość partnerskiej współpracy. W akcję zaangażowały się wszystkie klasy naszej szkoły. Na apelu każda klasa zaprezentowała swoją rymowankę o życzliwości,  zaśpiewała piosenkę i wyłoniła klasowego Króla lub Królową Życzliwości.

        • Szkolna zabawa andrzejkowa
          • Szkolna zabawa andrzejkowa

          •                 30.11.2017 r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa z udziałem klas I - V. Zabawę zorganizował Szkolny Samorząd Uczniowski z pomocą Grona Pedagogicznego .Podczas zabawy, zapewniono dzieciom wiele atrakcji, były to między innymi:  klasowe wróżenie z wosku, różnego rodzaju konkursy, zabawy taneczne, sklepik z artykułami spożywczymi a także  rogaliki z wróżbami, upieczone przez  rodziców. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w szkolnej imprezie, podczas której panowała bardzo przyjazna atmosfera.

                  Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w organizację  i uczestnictwo w zabawie andrzejkowej.

          • Pasowanie na czytelnika

          • 24 listopada 2017 roku w bibliotece szkolnej miała miejsce lekcja biblioteczna pt : ,,POSTACIE Z BAJEK I BAŚNI” ORAZ UROCZYSTE PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W BROCZYNIE. Nauczyciel bibliotekarz Pan Roman Obarzanek zapoznał uczniów z zasadami zachowania w bibliotece szkolnej. Uczniowie odpowiadali na temat różnic między biblioteką a księgarnią. Czy biblioteka może być miejscem na zaprzyjaźnienie się z książką. Wysłuchali zasad postępowania i korzystania z książek. Zapoznali się z gazetką tematyczną na temat postaci baśniowych i bajkowych. Następnie aktywnie odpowiadali na pytania  quizowe – zgadywanki dotyczące postaci  z najbardziej znanych  bajek i baśni. Na koniec pan bibliotekarz uroczyście pasował uczniów na czytelników po złożeniu uroczystej przysięgi .Na pamiątkę uczniowie otrzymali dyplomy oraz zakładki do książek. Wypożyczyli pierwsze książki jaki pełnoprawni czytelnicy biblioteki szkolnej.

          • Dzień Praw Dzieci

          • 20 listopada – Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. To okazja do rozmowy o prawach dziecka, ale także jego potrzebach i problemach. Z okazji tego dnia w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez czwartą klasę. Uczniowie przypomnieli jakie prawa mają dzieci. Wszystko po to, aby pokazać dzieciom, że wszyscy jesteśmy tacy sami i posiadamy takie same prawa.

          • Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy

          • 16.11.2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Broczynie wzięli udział w I Powiatowej Olimpiadzie Pierwszej Pomocy, zorganizowanej przez ZSP w Kaliszu Pomorskim. Celem olimpiady było propagowanie i popularyzacja wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zadania były podzielone na dwie części: teoretyczną - rozwiązywanie testu i praktyczną - postępowanie w przypadku osoby nieprzytomnej z zachowanym oddechem i postępowanie w przypadku osoby nieprzytomnej z zatrzymanym oddechem – resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Mimo paraliżującego stresu uczniowie dzielnie uporali się ze wszystkimi zadaniami. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i czekamy na kolejną edycję w następnym roku szkolnym.

          • Noc filmowa

          • W nocy z  17 na 18 listopada 2017r. odbył się Maraton Filmowy trwający od godz. 20.00 do 6.00. Wzięła w nim udział młodzież z klasy VI i VII .

            Opiekunami byli: Władysław Woś, Roman Obarzanek, Igor Nelle.

          • Konkurs "Czy znam symbole narodowe?"

          • 13 listopada br. miał miejsce konkurs, którego tytuł brzmiał: „Czy znam symbole narodowe?”. Został on zorganizowany dla uczniów klas I –III. Najmłodsi sprawdzali swoją wiedzę na temat polskich symboli narodowych oraz niepodległości. Konkurs miał formę quizu, opartego na zasadach konkursu 1 z 14.

            Po długo trwającej rywalizacji wyłoniono zwycięzców:

            I miejsce –Alan Kucharczyk

            II miejsce -Hubert Kucharczyk

            III miejsce – Krzysztof Misiak

            Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie dziękujemy i życzymy sukcesów  w kolejnych konkursach.

        • Szkolne Obchody Świeta Niepodległości
          • Szkolne Obchody Świeta Niepodległości

          • W dniu 9 listopada 207 roku odbył się w szkole uroczysty apel z okazji NARODOWEGO DNIA NIEPODLEGŁOŚCI. W apelu brali udział uczniowie klas I-VII. Na początku Pan Roman Obarzanek wprowadził do uroczystości przedstawiając znaczenie dnia 11 listopada 1918 roku dla historii Polski. Uczniowie zaprezentowali wiersze okolicznościowe oraz pieśni patriotyczne: ''WOJENKO , WOJENKO'', ''PIECHOTA" , ,, LEGIONY", ,,KOCHAM CIĘ POLSKO". KOŁO TEATRALNE PRZYGOTOWAŁO OPRÓCZ PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH , TAKŻE TANIEC Z WYKORZYSTANIEM BIAŁO - CZERWONYCH SZARF. UROCZYSTOŚĆ PRZYGOTOWALI WSPÓLNIE NAUCZYCIELE :  PAN ROMAN OBARZANEK ,PANI JOANNA MROCZEK ORAZ OPIEKUN KOŁA TEATRALNEGO PANI MAŁGORZATA IWANICKA.

          • Dzień Postaci Bajkowych

          • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci  i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.                          

                  Uczniowie klas I-III  uczcili to  święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych. Na szkolnym korytarzu pojawiły się księżniczki, wampiry, Spidermany, Zoroo, kowboje, kotki… Podzieleni na pięć grup wzięli udział w zabawach i konkursach o bajkach przygotowanych przez panie Karolinę Żaczek – Cygankę i panią Joannę Winniak – Myszkę Mini. Razem z nami bawili się  Kapitan Czarnobrody – pani Marzena Ślozowska i ks. Andrzej Rother.

            Dzieci wspaniale czuły się w tej tematyce. Chętnie opowiadały o swoich ulubionych postaciach bajkowych, odgadywały  tytuły bajek rozpoznając je po rekwizytach, wyrazach i w zagadkach. Zabawa zakończyła się wspólnym tańcem z zatrutym jabłkiem.

                        Dzieci wykazały się olbrzymią wiedzą . Okazało się , że bardzo lubią słuchać, czytać i opowiadać bajki. Był to bardzo udany i wesoły dzień.

             

                                                                                                                      K. Żaczek , J.Winniak

          • Konkurs biblioteczny

          • 25 października 2017 roku odbył się w naszej szkole konkurs ,,Życie i twórczość Marii Konopnickiej”. Dotyczył on życiorysu i działalności pisarskiej Marii Konopnickiej. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV-VII. Zwycięzcą konkursu została uczennica klasy VII Dominika Brucka, drugie miejsce zajęła Klaudia Syroka , trzecie uczeń Dominik Milczach z klasy V. W konkursie brali udział również  uczniowie klasy piątej : Bołtun Jędrzej , Barna Filip oraz Leliński Tomasz.

          • Ślubowanie klasy pierwszej

          • „Puk, puk, to ja
             mały uczeń pierwszaczek. 
             Puk, puk, to ja
             taki mały uczniaczek.

            Puk, puk, to ja,
             Pukam szkoło do twych drzwi. 
             Puk, puk, to ja,
             Proszę bądź przyjazna mi”.

             

                        19  października w naszej szkole to bardzo ważna data dla uczniów klasy pierwszej. W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej w Broczynie. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, dyrektor szkoły, nauczyciele, rodzice oraz koleżanki i koledzy z klasy II i III.Pierwszaki, jak na zuchów przystało, pokazały jak pięknie potrafią recytować wiersze, śpiewać piosenki i tańczyć. Mimo stresu związanego z występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania. Po złożeniu przysięgi, dyrektor szkoły Edyta Romanowicz dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia naszej szkoły…” – mówiła Pani Dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów, prezentów, upominków i złożenie życzeń.

             Po części oficjalnej zgromadzona społeczność udała się na zieleniec przed budynkiem szkolnym, gdzie pierwszoklasiści posadzili swój krzew i umieścili tabliczkę z napisem „Rocznik 2017/18”. Po uroczystości goście i dzieci udały się na słodki poczęstunek. W sali pierwszoklasistów czekał przygotowany przez rodziców wspaniały tort oraz suto zastawione stoły łakociami.

            To było wydarzenie obfitujące w wiele emocji.  Ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów, rodziców i wychowawcy.

             


             

             

          • Dzień Chłopaka

          • 29 września br. ( piątek )  w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Święto przypada na 30 września ( sobota ). Z tej okazji Samorząd Szkolny zorganizował kilkuminutowy apel , żeby dać troszkę radości wszystkim chłopcom i panom z naszej szkoły z uwagi na ich święto. Panowie i chłopcy odsłuchali piękne utwory muzyczne, a także otrzymali drobny upominek.