• ORGANIZACJA NAUKI UCZNIÓW - EDUKACJA NA ODLEGŁOŚĆ

          • W związku z Rozporządzeniem MEN z 20 marca br. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19  określiliśmy zasady prowadzenia nauczania na odległość.

            Oto najważniejsze wytyczne:

            • Od 25 marca 2020 pracujemy z  obowiązującym planem zajęć. W załącznikach dla klas 1-3 i 4-8 znajduje się szczegółowo opisana organizacja pracy na odległość ;
            • Każdy nauczyciel będzie w stałym kontakcie z uczniem i jego rodzicem w godzinach swoich zajęć przypisanych planem;
            •  Nauczyciele będą wdrażać nowe treści planowo, wobec czego aktywny udział ucznia w codziennych zdalnych zajęciach jest bardzo ważny;
            • Nauczyciele, poprzez dobór ćwiczeń i zadań dla uczniów, będą dokonywali monitorowania postępów swoich uczniów oraz oceniali ich pracę. Ponadto będą systematycznie informować uczniów/rodziców o postępach w nauce.

            Wszystkie  sprawy prosimy załatwiać za  pomocą poczty elektronicznej (szkolabroczyno@wp.pl ) lub tradycyjnej.                                                                                                                                                                Do Państwa dyspozycji pozostaje kontakt telefoniczny z dyrektorem szkoły : 500 435 040 oraz z pedagogiem szkolnym: 600 116686, email   Kryczka1m@gmail.com.

              

             

            ORGANIZACJA_NAUKI_DZIECI_z_KLAS__I_-III__W_RAMACH_ZDALNEGO_NAUCZANIA.doc

            ORGANIZACJA_NAUKI_UCZNIOW_KLAS__IV.doc

          • Komunikat

          •  

            KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ZAWIESZENIA ZAJĘĆ

             

            Dyrektor Szkoły Podstawowej w Broczynie informuje, że od 12 do 25 marca  funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone.

            W dniach 12 i 13 marca  nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno – wychowawcze,  a jedynie zajęcia opiekuńcze, jest to czas na zorganizowanie opieki dzieciom do 25 marca 2020 roku.

            Od 16 do 25 marca zajęcia dydaktyczne są zawieszone, uczniowie pozostają  w domach.

            Rodzicom mającym dziecko w wieku do 8 lat przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Oświadczenie do pobrania na stronie zus.pl.

            Wszelkie informacje dotyczące zawieszenia zajęć znajdziecie Państwo w linku zamieszczonym pod ogłoszeniem.

            https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

             

            W okresie zawieszenia zajęć szkolnych (do 25 marca)  kontakt ze szkołą poprzez pocztę na adres e-mail: szkolabroczyno@wp.pl

             

          • Wyniki konkursu "Wokół symboli narodowych"

          • Tuż przed feriami zimowymi poznaliśmy wyniki V edycji konkursu „Wokół symboli narodowych” zorganizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej w Szczecinie, w którym wzięło udział 1720 uczniów ze 100 szkół z województwa zachodniopomorskiego oraz lubuskiego. Tegoroczna edycja konkursu została przeprowadzona w jednej kategorii wiekowej (obejmującej uczniów klasy 2-3 szkoły podstawowej). Do konkursu przystąpili również nasi uczniowie uzyskując następujące lokaty:III miejsce : Mikołaj Kocun, Szymon Dreger, Konrad Bołtun, Agatka Świtka;wyróżnienie: Aleksandra Drabiszczak, Oliwier Tomczyk, Oliwier Bołtun, Paweł Rutkowski, Mateusz Dąbrowski;podziękowanie za udział: Hania Czernielewska

          • Święto Babć i Dziadków

          • Babcia i Dziadek to osoby, które w życiu każdego dziecka ogrywają bardzo ważną rolę, bo kto pocieszy, przytuli, upiecze szarlotkę, u kogo są najwspanialsze wakacje i święta? Dlatego nikomu nie trzeba przypominać o randze obchodów święta Babci i Dziadka. Są to najpiękniejsze dni, w których obdarzani są Oni szczególnymi dowodami miłości.Jak co roku w Szkole Podstawowej w Broczynie nie mogło zabraknąć dziadków na uroczystości dla nich przygotowanej. A wszystko działo się 6 lutego 2020 roku. Licznie przybywający do sali wiejskiej w Broczynie goście zasiadali na przygotowanych dla nich miejscach. Tę piękną oprawę uroczystości przygotowały Mamy naszych uczniów. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość, skupienie oraz nutkę niepokoju.Najważniejszą częścią uroczystości były występy naszych uczniów. Dzieci zaprezentowały występ artystyczny złożony z wierszy, piosenek oraz tańców, a wszystko to utrzymane w klimacie lat 70- tych.Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków.Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane łzy świadczyły o miłości i zadowoleniu z ukochanych wnuków, którzy obdarowywali swoich najbliższych własnoręcznie przygotowanymi prezentami, „słodkimi całusami” i życzeniami.Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców i miłą rozmową. Nie zabrakło też wesołych zabaw z Babcią i Dziadkiem.To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości oraz dumy. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

          • Spektakl profilaktyczny

          • 27.01.2020r. w naszej szkole odbył się spektakl profilaktyczny „Strach ma wielkie oczy”, w którym poruszane były problemy przemocy, agresji oraz prześladowania - zjawiska coraz bardziej powszechnego wśród dzieci i młodzieży. Przemoc psychiczna i fizyczna jest szczególnie groźna: powoduje efekt domina, przez co często współwinni są także ci , którzy nie zgadzają się na nią, jednak nie reagują. Oprawcy czują się dzięki temu bezkarni a osoby prześladowane nie wiedzą jak zmierzyć się z problemem. Aby uporać się z trudną sytuacją dzieci i młodzież często sięgają po używki. Zabawowa forma przedstawienia poruszyła i dogłębnie przedstawiła omawiany problem.Dziękujemy Grupie T z Torunia za mile i pouczająco spędzony czas.

          • Sukces naszego ucznia.

          • W grudniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Regionalnym Przyrodniczym Konkursie Plastycznym pt. „Moja natura” organizowanym przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Szczecinie. Celem konkursu było podniesienie poziomu świadomości przyrodniczej i ekologicznej dzieci, oraz upowszechnienie wiedzy na temat obszarów Natura 2000 i innych form ochrony przyrody. Uczniowie wykonali wiele pięknych prac. Jest nam miło poinformować, że I miejsce w kategorii klas 1-3 zdobył Dawid Jaszczyk uczeń klasy II. Dawid wykonał piękny obrazek przedstawiający puchacza. Gratulujemy naszemu młodemu artyście i życzymy dalszych sukcesów.

          • WOŚP 2020

          • WOŚP 2020 pod hasłem:” Wiatr w żagle”, to już historia, w której uczestniczyli także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Broczynie.Niemal 120 tys. wolontariuszy zbierało pieniądze, a ich szranki zasiliły również nasze dzielne dziewczyny: Lidia oraz Anna Gajewskie. Zbierały pieniądze na polepszenie standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.Podczas wielkiego – 28 Finału WOŚP swój występ zaprezentowało także Szkolne Koło Teatralne, był to taneczny set do znanych i lubianych światowych przebojów. Gromkie brawa licznie zgromadzonej publiczności były podziękowaniem za wspaniały show.

          • Dar Serca

          • Tuż przed świętami Bożego Narodzenia wolontariusze zorganizowali w naszej szkole akcję „Dar Serca”. Zgromadzoną żywność wraz z życzeniami przekazali najbardziej potrzebującym osobom z okolicznych wiosek.

          • Bóg się rodzi...

          • Coroczne przedstawienie jasełkowe to już stała tradycja naszej szkoły. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas I-III, którzy przygotowali wspaniałe przedstawienie pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Zaprezentowali je 20 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dziecię.Szkolni aktorzy z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, o czym świadczyły gromkie brawa zgromadzonej publiczności. Przepiękna dekoracja, odpowiednio dobrane stroje i oprawa muzyczna dopełniały całości spektaklu. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.Dopełnieniem występu były pokazy taneczne grupy teatralnej do znanych przebojów świątecznych.

          • Mikołajki

          • Mikołajki to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci, zarówno tych małych jak i tych większych. W naszej szkole w tym roku miały one wyjątkowy charakter, ponieważ przygotowana została dla uczniów niespodzianka przez rodziców i nauczycieli. Już dzień przed wizytą Mikołaja w godzinach popołudniowych rozpoczęła się akcja dekorowania sal lekcyjnych i korytarza szkolnego. Zaskoczenie i radość towarzyszyły naszym uczniom od momentu ich wejścia do budynku szkoły. Mikołaj nie zapomniał o upominkach, wręczył każdemu uczniowi mały prezent. W tak miłym nastroju upłynął cały dzień. Uczniowie wzięli aktywny udział w mikołajkowych zabawach i konkursach zorganizowanych przez Czaplinecki Ośrodek Kultury. Na koniec dnia wszyscy rywalizowali w sportowych zmaganiach.Był to dzień niespodzianek, pełen radości i uśmiechu.

          • Zajęcia w bibliotece

          •       19 grudnia 2019 roku odbyła się w Miejsko- Gminnej  Bibliotece Publicznej lekcja biblioteczna na temat : ,, Święta Bożego Narodzenia w literaturze dziecięcej  i młodzieżowej”. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy IV i V- spotkanie rozpoczęła rozmowa na temat Świąt Bożego Narodzenia oraz tradycji z nimi związanych. Następnie przedstawione zostały książki dla dzieci i młodzieży , które poruszały tradycje bożonarodzeniowe. Pani bibliotekarka zaprezentowała baśń Hansa Christiana Andersena ,,Dziewczynka z zapałkami” w teatrzyku Kamishibai.

                Następnie uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą tradycji świątecznych obchodzonych w innych krajach świata, m.in. w Anglii, Holandii, Grenlandii, Australii, Boliwii, Meksyku, Grecji, Francji. Alicja  Wójtowicz przeczytała swoim koleżankom i kolegom fragment opowiadania „Dzieci z Bullerbyn” pt. „Jak obchodzimy w Bullerbyn Gwiazdkę?” autorstwa Astrid Lindgren. Następnie dzieci wspólnie rozwiązywały krzyżówkę, której hasłem było słowo „WIGILIA”.

                Znakomicie dały sobie radę w ułożeniu z rozsypanek nazwy tradycyjnych potraw świątecznych. Kalambury to zabawa w której uczniowie zostali podzieleni na dwa zespoły i kolejno rysowali na tablicy interaktywnej hasła a pozostali uczestnicy musieli je odgadnąć. Wygrał zespół, który odgadywał hasła w najszybszym czasie. Po zabawie został odczytany fragment „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa, który odczytała uczennica Tamara Bikowska.

                  Na zakończenie wszyscy złożyli sobie życzenia świąteczne. Podziękowania zostały złożone Pani Dyrektor biblioteki oraz paniom bibliotekarkom za przygotowanie  spotkania.

          • Z kart historii

          • 13 grudnia 1981 roku to smutna data w historii naszego kraju. Tego dnia wprowadzono stan wojenny. Z dnia na dzień zmieniło się życie Polaków: zamknięto granice, wprowadzono godzinę milicyjną, a dzieci nie obejrzały w telewizji ulubionego Teleranka. Aby podtrzymywać pamięć o tych ważnych wydarzeniach, oraz odsłonić karty niezbyt dobrze znanego etapu historii Polski uczniowie klas 4-8 wzięli udział w konkursie wiedzy o stanie wojennym. Poziom był bardzo wysoki, a zawodnicy wykazali się dobrą znajomością tematu. Młodsze klasy miały inne zadanie: ułożenie puzzli z tematyką 13 XII 1981 roku. Wyrazy uznania dla uczennic klasy 6, które przygotowały materiały dla wszystkich klas.

          • Dzień Postaci z Bajek

          • Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. 20 listopada wszyscy uczniowie klas I-III   przyszli do szkoły przebrani za swoją ulubioną postać z bajki  i wzięli udział we wspólnej zabawie w rytmie bajkowej muzyki. W ten sposób obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, który przypada na 05 listopada. Mieliśmy okazję zobaczyć czarownice, smoki, księżniczki, Czerwonego Kapturka , Wilka, Calineczkę, Kota w Butach, Myszkę Miki ….                             

                Panie wychowawczynie – Czerwony Kapturek i Wilk zadbały   o urozmaicenie zabawy i przygotowały wiele zagadek, rebusów i fragmentów bajek. Zabawa była udana. Na bajkowych w tym dniu twarzach zagościł piękny uśmiech i radość.

          • Wspieramy projekt sołectwa Trzciniec

          •        20 listopada br. uczniowie z klas VI - VIII włączyli się do projektu realizowanego przez panią sołtys Anetę Groździej i pracowników Czaplineckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pod nazwą ,, Poszukiwacze zaginionych inicjatyw".   Akcja polegała na  posadzeniu  drzewek przy sali wiejskiej w celu upiększenia terenu przylegającego do świetlicy wiejskiej w Trzcińcu. W ten sposób mogliśmy podkreślić swój wkład na rzecz środowiska lokalnego.